Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP – Pamiętamy o osobach bezdomnych

Data publikacji 10.11.2021

Okres jesienno-zimowy to szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych. Dlatego właśnie, wzorem lat ubiegłych, poznańscy policjanci wspólne z przedstawicielami Caritas Archidiecezji Poznańskiej kontrolują miejsca, w których bezdomni szukają schronienia na zimę. Wspólne „patrole” sprawdzają opuszczone mieszkania, budynki, altanki na ogródkach działkowych oraz piwnice. Każda z napotkanych tam osób otrzymała informacje o placówkach, w których czeka pomoc, ciepły posiłek i bezpieczny nocleg.

Pustostany, koczowiska, altany działkowe czy piwnice to miejsca, gdzie osoby bezdomne szukają schronienia przed chłodem. Niestety każdej zimy z powodu wyziębienia organizmu umierają osoby bezdomne. Aby temu zapobiec policjanci wspólnie z różnymi instytucjami pomocowymi docierają do osób w kryzysie i informują o możliwościach uzyskania pomocy. Zgodnie z hasłem "pomagamy i chronimy".

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób potrzebujących w kryzysie bezdomności oraz zbliżający się w Kościele katolickim Światowy Dzień Ubogich policjanci z Komisariatu Policji Poznań-Północ, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z Dyrektorem Archidiecezji Poznańskiej Caritas 9 listopada przeprowadzili w Poznaniu działania na rzecz osób potrzebujących.

Odwiedzali miejsca ich pobytu wręczając paczki z odzieżą i żywnością. Każda osoba potrzebująca otrzymała ciepły koc i informację, gdzie każdego dnia można skorzystać z ciepłego posiłku. Wolontariusze zachęcali do korzystania z ogrzewalni przy ul. Krańcowej 10 w Poznaniu lub ze schronienia w wyznaczonych placówkach.

W Poznaniu każda osoba znajdująca się w potrzebie może skorzystać z ciepłego posiłku w Jadłodajniach Caritas od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 12.00 mieszczących się przy ulicach:

- Jadłodajnia Caritas pw. Św. Elżbiety, ul. Łąkowa 4,

- Jadłodajnia Caritas pw. Św. Alberta, ul. Ściegiennego 133,

- Jadłodajnia Caritas pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej, ul. Taczaka7/16,

- Jadłodajnia Caritas s. Franciszka Rodziny Maryi, ul. Niegoleniowskich 23.

Policjanci co roku apelują do mieszkańców całego województwa wielkopolskiego o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarą zbliżających się mrozów. Nie przechodźmy obok nich obojętnie. Czasami jeden nasz telefon na numer 112 - może komuś uratować życie.

Wydział Prewencji KWP w Poznaniu/IL
 

  • Policjanci podczas działań wspólnie z Caritas Archidiecezji Poznańskiej
    #1
  • Policjanci podczas działań wspólnie z Caritas Archidiecezji Poznańskiej
    #2
  • Policjanci podczas działań wspólnie z Caritas Archidiecezji Poznańskiej
    #3
Powrót na górę strony