KWP - Kolejna zatrzymana osoba w sprawie nielegalnego streamingu - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Kolejna zatrzymana osoba w sprawie nielegalnego streamingu

Data publikacji 14.05.2021

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu zatrzymali kolejną osobę do sprawy nielegalnego streamingu wydarzeń sportowych w Internecie. Tego typu działania naruszają Ustawę o prawach autorskich i prawach pokrewnych, za co można trafić do więzienia.

Poznańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości po raz kolejny uderzyli w środowiska przestępcze zajmujące się łamaniem praw autorskich w Internecie. Prowadząc sprawę dotyczącą nielegalnych transmisji emitowanych w Internecie gal sportów walki, policjanci ustalili kolejną osobę, która jest zamieszana w ten proceder. 16-latek spod Rzeszowa moderował czaty internetowe powiązane ze stronami www, na których prowadzono nielegalny streaming.

W trakcie czynności w woj. podkarpackim zabezpieczono sprzęt komputerowy, nośniki danych, telefony i inne urządzenia cyfrowe, umożliwiające połączenie z Internetem. To zatrzymanie jest kontynuacją sprawy opisanej przez nas 26 lutego br. https://wielkopolska.policja.gov.pl/wlk/aktualnosci/225853,KWP-18-latek-odpowie-za-nielegalny-streaming.html?search=78971430

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejna gala sportów walki, również udostępniana w sieci. Policjanci na bieżąco monitorują Internet. Tego typu nielegalne udostępnianie transmisji, tak jak każda działalność w Internecie pozostawia ślad, który można namierzyć. Warto o tym pamiętać, żeby nie narażać się na poważne konsekwencje prawne.

Maciej Święcichowski