Aktualności

Szamotuły - Podejrzani o kradzież rusztowania zatrzymani przez dzielnicowych

Data publikacji 17.02.2021

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Obrzycku ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzież rusztowania z terenu nieogrodzonej posesji. Wartość strat to blisko 7500 złotych. Do zdarzenia doszło w Pęckowie. Zatrzymanym grozić może 5 lat więzienia.

11 lutego br. policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży rusztowania. Nieznany sprawca, z terenu nieogrodzonej posesji w Pęckowie ukradł łącznie 28 elementów rusztowania wartych około 7.500 zł. Początkowo nie był znany dokładny czasookres zdarzenia. Dzielnicowi ustalili jednak, iż doszło do niego w nocy z 3 na 4 lutego br.

Dzielnicowi z posterunku, dzięki rozpoznaniu w terenie, szybko natrafili na trop podejrzanych. Zebrali materiał dowodowy, dzięki któremu mężczyźni mogli zostać zatrzymani  jeszcze tego samego dnia, w którym przyjęto zawiadomienie o przestępstwie. Zatrzymani, to dwaj mieszkańcy Obrzycka w wieku 36 oraz 59 lat. Mężczyźni byli znani miejscowym stróżom prawa z podobnych występków.

Policjanci szybko odzyskali też skradzione rusztowanie, które wróciło do właściciela.

W toku dalszych czynności, podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia.

Za kradzież grozić im może do 5 lat więzienie. Postępowanie w niniejszej sprawie jest w toku.

mł. asp. Sandra Chuda/MŚ