Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Narkotykowa plantacja w mieszkaniu

Data publikacji 20.10.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zabezpieczyli u jednego z mieszkańców Plewisk krzewy konopi indyjskich i susz marihuany o szacunkowej wartości blisko 30 tys. złotych. Mężczyzna uprawiał narkotyki w profesjonalnych warunkach, w domowym zaciszu. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 37-letniego mieszkańca Plewisk, u którego w mieszkaniu zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Po wejściu do mieszkania znaleźli profesjonalnie przygotowaną uprawę konopi indyjskich. Rośliny były posadzone w specjalnych boxach, z odpowiednim oświetleniem, wentylacją i ogrzewaniem. Funkcjonariusze zabezpieczyli 24 krzewy oraz blisko pół kilograma marihuany zapakowanej do słoików. Wartość zabezpieczonych narkotyków została wstępnie oszacowana na blisko 30 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za który grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Wojskowej Grunwald i Jeżyce sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Maciej Święcichowski

Powrót na górę strony