KWP – Policja na targach EKO - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – Policja na targach EKO

Data publikacji 01.09.2020

W miniony weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi Ekologiczne. W przedsięwzięciu pod nazwą „letni targ ekologiczny” nie mogło również zabraknąć policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Wielkopolscy policjanci z racji tematyki organizowanego przedsięwzięcia swoje stanowisko profilaktyczne postanowili utworzyć na „świeżym powietrzu” przed wejściem do pawilonu, w którym odbywała się impreza. Miało to także na celu nadanie dodatkowego wymiaru bezpieczeństwa, związanego z zapewnieniem przestrzeni i świeżego powietrza, o które w dzisiejszych czasach musimy dbać w szczególnym stopniu pamiętając o wciąż panującej epidemii koronawirusa.

Na policyjnym stanowisku policjanci przygotowali poradniki profilaktyczne dotyczące różnych obszarów w zakresie tematyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa takich jak m.in. przemoc w rodzinie, problematyka narkotyków i dopalaczy, cyberporzemoc czy bezpieczeństwo seniorów. Funkcjonariusze chętnie odpowiadali również na liczne pytania udzielając tym samym porad jak nie stać się ofiarą przestępstwa oraz w razie konieczności jak postępować w przypadku gdy znajdziemy się w sytuacji zagrożenia. Nie mogło również zabraknąć atrakcji w postaci policyjnego sprzętu takiego jak: policyjne radiowozy, komisariat mobilny, policyjny motocykl oraz quad służbowy.

Pamiętajmy, żeby stosować się do aktualnych obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemiologicznym, jednakże nie zapominajmy jednocześnie o innych podstawowych zasadach bezpieczeństwa gdyż przysłowiowe licho nie śpi.

Andrzej Karpiński/IL