Aktualności

Złotów - Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym za rozbój i kradzież

Złotowscy poszukiwacze z wydziału kryminalnego zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna został skazany przez sosnowiecki sąd za rozbój i kradzież. Policjanci zatrzymali go w jednym z domów znajdującym się w małej miejscowości pod Złotowem, a następnie przewieźli do zakładu karnego, w którym spędzi kolejne 27 miesięcy.

W marcu 2020 roku sosnowiecki sąd uznał 25-latka za winnego rozboju i kradzieży i polecił mu stawić się w wyznaczonym zakładzie karnym, żeby odbyć karę dwóch lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności. 25-latek zlekceważył jednak postanowienie sądu i postanowił się ukrywać. W lipcu tego roku sąd wydał  list gończy za mężczyzną.

Kiedy 25-latek trafił na listę poszukiwanych złotowskich policjantów, ci rozpoczęli jego poszukiwania. Policjanci ustalili, że może on przebywać u swojego znajomego w małej miejscowości pod Złotowem. Dalsze działania poszukiwaczy z wydziału kryminalnego doprowadził do zatrzymania mężczyzny w wytypowanym miejscu.

25-latek najpierw trafił do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, a następnie do Zakładu Karnego w Czarnym Odział Zewnętrzny w Złotowie, w który odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

 

 

Maciej Forecki/PG