Konin - Zatrzymany za kradzież rozbójniczą i uszkodzenie ciała - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Konin - Zatrzymany za kradzież rozbójniczą i uszkodzenie ciała

Data publikacji 03.08.2020

W niespełna dobę od momentu przyjęcia zawiadomienia o popełnionym przestępstwie kryminalni z konińskiej policji, zatrzymali 29-letniego sprawcę kradzieży rozbójniczej oraz uszkodzenia ciała. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia mimo, że nie przyznał się do postawionych mu zarzutów.

Cała sytuacja wydarzyła się 26 lipca późnym popołudniem przed jednym z lokali gastronomicznych w Koninie. 29-letniemu mężczyźnie bardzo spodobały się okulary przeciwsłoneczne należące do innej osoby. Postanowił więc je ukraść, wyszarpując je z za kołnierza koszulki właściciela. Gdy pokrzywdzony chciał je odzyskać, został przez sprawcę kilkukrotnie uderzony. 29-latek szybko oddalił się z miejsca popełnionego przestępstwa.

Po niecałej godzinie mężczyźni znów wpadli na siebie. Sprawca twierdząc, że jest śledzony przez pokrzywdzonego, wyciągnął przedmiot przypominający pałkę i uderzył go nim w głowę. Właściciel skradzionych okularów trafił do szpitala, gdzie po opatrzeniu przez personel medyczny został wypuszczony.

Następnego dnia sprawą zajął się Wydział Kryminalny konińskiej policji. W ciągu kilku godzin namierzyli sprawcę i zatrzymali go. 29-latek był już znany organom ścigania. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej oraz uszkodzenia ciała. Za popełnione przestępstwa grozi mu 10 lat więzienia. Sąd dodatkowo zostawał wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 

 

 

Sebastian Wiśniewski/PG