Jarocin - Z ulicy wprost do aresztu - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Jarocin - Z ulicy wprost do aresztu

Kryminalni z jarocińskiej komendy zatrzymali 33-letniego mieszkańca Jarocina, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna, poszukiwany listem gończym, zanim trafił do aresztu usłyszał jeszcze zarzut posiadania środków odurzających. Na wyrok będzie czekał odbywając poprzednią karę.

Poszukiwany mężczyzna w 2019 roku został skazany na karę pozbawienia wolności. Pomimo orzeczonej kary, sprawca nie stawił się do aresztu. Do minionego poniedziałku 33-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając miejsce swojego pobytu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie ustalili aktualne miejsce pobytu osoby i podjęli czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanego. Ich działania zakończyły się zatrzymaniem mężczyzny, który chwilę po godzinie 7.00 wprost z ulicy trafił do policyjnego radiowozu a następnie do miejscowej jednostki Policji.

Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili w ubraniu poszukiwanego środki odurzające w postaci białego proszku. Przeprowadzone badania testerem potwierdziły, że jest to amfetamina. Jeszcze przez przekazaniem mężczyzny policjantom realizującym konwój, usłyszał ona zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za który grozi mu kara więzienia na okres do dwóch lat.

Na orzeczeni sądu w sprawie posiadania narkotyków będzie oczekiwał w Zakładzie Karnym, do którego już trafił w celu odbycia kary pozbawienia wolności zasądzonej we wcześniejszym wyroku.

 

 

Agnieszka Zaworska/PG