Aktualności

Śrem - Sierż. Martyna Wawrzyniak uhonorowana Krzyżem Zasługi za Dzielność

Data publikacji 27.07.2020

Śremska policjantka sierż. Martyna Wawrzyniak została uhonorowana Krzyżem Zasługi za Dzielność. Podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie funkcjonariuszkę odznaczył Prezydent RP Andrzej Duda.

25 lipca, na placu przed siedzibą Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie odbyły się główne uroczystości upamiętniające 101. rocznicę powołania Policji Państwowej.

Policyjną ceremonię zaszczycił obecnością Prezydent RP Andrzej Duda, który uhonorował odznaczeniem państwowym sierż. Martynę Wawrzyniak z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego Pan Prezydent odznaczył śremską policjantkę Krzyżem Zasługi za Dzielność.

Przypomnijmy, że 17 lipca br. Martyna Wawrzyniak narażając własne życie, wspólnie z kolegą z patrolu, uratowała życie drugiego człowieka. Policjantka w umundurowaniu i prawie pełnym, policyjnym rynsztunku wskoczyła do rzeki Warty i pokonała wpław około pół kilometra, a następnie, wspólnie z kolegą, wyciągnęła z wody kobietę.

Spektakularny czyn naszej koleżanki wpisuje się w tegoroczną rocznicę 95-lecia powołania Policji Kobiecej. Sierż. Martyna Wawrzyniak udowodniła, że kobiety w Policji stoją na straży życia oraz zdrowia.

Po uroczystości gratulacje naszej koleżance złożyli: Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski. 

 

Ewa Kasińska/PG