Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kępno - Jechali za szybko

W minionym tygodniu swoją działalność na drogach naszego powiatu wznowiła GRUPA SPEED w której skład wchodzą kępińscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Pomimo wielu naszych apeli o rozsądek na drodze i stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, nasza kępińska grupa speed przy pomocy nieoznakowanego radiowozu z video-rejestratorem w zaledwie trzy dni skontrolowała ponad 40 pojazdów. Nałożono 32 mandaty karne wraz z systemem punktowym oraz zatrzymano 5 praw jazdy.

Nałożono 32 mandaty, aż 5 kierujących straciło swoje uprawnienia na najbliższe trzy miesiące w zaledwie 3 dni. Pierwszy z nich 7 maja 2020 roku przed godziną 7 rano w miejscowości Gola, 48-letni mieszkaniec Bralina poruszając się osobowym vw przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Jechał z prędkością 103 km/h.

Następnie przed godziną 9 w miejscowości Mroczeń, kierujący bmw 45-letni mieszkaniec Wodzicznej jechał z prędkością 105 km/h gdzie ograniczenie obowiązuje do 50 km/h.

8 maja przed godziną 16 w miejscowości Świba, kierująca seatem, 45-letnia mieszkanka powiatu Wieruszowskiego, przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 km/h, jadąc w obszarze zabudowanym z prędkością 101 km/h.

W tym samym dniu po godzinie 17, również w miejscowości Świba, 28-letni mieszkaniec Wieruszowa, kierując samochodem osobowym marki skoda nie zastosował się do obowiązujących ograniczeń prędkości i pędził w terenie zabudowanym 108 km/h.

Ostatnim kierowcą, który w tym dniu oddał nam swoje prawo jazdy, okazała się być 26-letnia obywatelka Ukrainy mieszkająca w Kępnie. Kobieta po godzinie 18, również w Świbie, osobową honda poruszała się z prędkością 107 km/h.

Wszyscy zatrzymani do kontroli z powodu przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h, stracili swoje uprawnienia na najbliższe trzy miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi wraz z systemem punktowym.

 

 

Rafal Stramowski/PG

Powrót na górę strony