Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koło - Zatrzymany za nielegalny tytoń

Data publikacji 24.01.2020

Nielegalny tytoń, papierosy, odzież i perfumy zabezpieczyli policjanci w jednym z mieszkań na terenie gminy Kłodawa. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 42 – letniego mieszkańca gminy Kłodawa, który usłyszał już zarzuty posiadania tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa sięgają blisko 130 tysięcy złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie pracując nad sprawą związaną z przestępczością gospodarczą, wytypowali miejsce, gdzie najprawdopodobniej znajdują nielegalne wyroby. 21 stycznia br. funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres i sprawdzili posiadaną informację. Jak się okazało była ona prawdziwa.

Na terenie gminy Kłodawa, w budynku mieszkalnym funkcjonariusze znaleźli ponad 64000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 52000 papierosów z białoruskimi znakazmi akcyzy, a także kilkadziesiąt kilogramów krajanki tytoniowej, która również nie posiadała polskich znaków akcyzy. Ponadto policjanci zabezpieczyli perfumy i odzież znanych marek z podrobionymi znakami towarowymi.

Zatrzymany 42-latek usłyszał już zarzuty posiadania tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przyznał się do zarzucanych czynów, za które może mu grozić nawet 3 lata więzienia. Straty, jakie poniósł Skarb Państwa oszacowano wstępnie na blisko 130 000 złotych.

Weronika Czyżewska/PG

  • 1 #1
  • 1 #2
  • 1 #3
Powrót na górę strony