Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Policyjne działania na autostradzie

Policjanci przeprowadzili działania na autostradzie A2. Celem akcji było wyeliminowanie kierowców, którzy siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze na całym wielkopolskim odcinku autostrady ustawili 8 posterunków kontrolnych. Podobne działania zorganizowali policjanci z Łodzi i Gorzowa Wlkp. Tylko w Wielkopolsce policjanci wykonali 3327 szybkich testów na obecność alkoholu w organizmie.

Dzisiejszy poranek na autostradzie A2 był bardzo intensywny dla wielkopolskich policjantów. Utworzyli oni 8 posterunków na wielkopolskim odcinku drogi i kontrolowali oni kierowców podróżujących autostradą. Akcja miała na celu przede wszystkim wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących, którzy są śmiertelnym zagrożeniem na drogach.

W całej Wielkopolsce policjanci wykonali 3327 szybkich testów na obecność alkoholu. Okazało się, że 7 kierowców wsiadło za kierownice mając w organizmie alkohol. Mundurowi zatrzymali też 7 praw jazdy i 1 dowód rejestracyjny. Podczas akcji, 7 kierowców zostało ukaranych mandatami, a ponadto policjanci skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu.

Działania trwały od godziny 7 do 10. Policjanci zapewniają, że takie akcje będą na pewno kontynuowane.

 

 

Piotr Garstka

Powrót na górę strony