Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Spotkanie podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

Data publikacji 29.10.2018

W miniony weekend Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu spotkał się z podopiecznymi Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Jest już tradycją, że kierownictwo Wielkopolski Policji co roku organizuje spotkania integracyjne z członkami fundacji. Tym razem insp. Piotr Mąka spotkał się z podopiecznymi fundacji w Lesznie.

Spotkania podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach w naszym województwie, dzięki staraniom Kierownictwa Wielkopolskiej Policji, Związku Zawodowego Policjantów oraz IPA Poznań odbywają się corocznie. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicielek Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach Pani: mł. insp. w st. spocz. Ireny Zając – Prezes Fundacji, oraz Pani Hanny Parchimowicz.

Na początku spotkania gości przywitali: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów podinsp. Andrzej Szary, Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu ds. kontaktów z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach kom. Kinga Fechner – Wojciechowska, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Poznaniu mł. insp. Maciej Walczak oraz Mirosław Kamiński - przedstawiciel IPA region Leszno.

Insp. Piotr Mąka, zwracając się do wszystkich obecnych na spotkaniu powiedział, że cieszy się z możliwości organizowania takich integracyjnych spotkań. Są one dowodem na to, iż policjanci i policjantki – koledzy i koleżanki ich tragicznie zmarłych mężów, nie zapominają o tym, że ich codzienność jest trudna i potrzeba im wsparcia. Organizatorzy spotkania życzyli Rodzinom udanego pobytu i wspaniałych wrażeń. Wieczór upłynął w miłej atmosferze, pełnej wspomnień ze wspólnych pobytów na zorganizowanych przez Fundację wakacjach.

W imieniu podopiecznych Fundacji, pani Maria Karczewska podziękowała za zaproszenie oraz za organizację spotkań, które dają możliwość lepszego poznania siebie nawzajem. Po latach, niektóre znajomości przeradzają się w prawdziwą przyjaźń, a dzięki takim wyjazdom czują się jak jedna wielka Rodzina. Po chwilach wzruszenia, nastąpił moment pełen radości. Wszystkie obecne pociechy - te małe i te większe, otrzymały paczki z niespodziankami.

Drugiego dnia zorganizowany został wyjazd do Rydzyny, gdzie podopieczni Fundacji mogły zwiedzić przepiękny barokowy zamek. Wieczorem cała grupa rywalizowała na torach kręgielni. Dwie godziny sportowych zmagań minęły w radosnej atmosferze.   

Wszystkie Panie podczas pobytu w hotelu mogły skorzystać z zabiegów kosmetyczno - rehabilitacyjnych, co pozwoliło im oderwać się choć na chwilkę od trudów codziennego życia i zaznać odrobiny relaksu. W niedzielę po śniadaniu, wszyscy pełni wrażeń, żegnając się serdecznie, rozjechali się do swoich domów.

 

Pierwsze inicjatywy powstania Fundacji pojawiły się w latach 90-tych, a wynikały ze zdarzeń, które były tragiczne w skutkach: zaczęła rosnąć liczba  policjantów, którzy zginęli podczas pełnienia służby. Naturalnym odruchem koleżanek i kolegów z pracy była chęć pomocy osieroconym rodzinom. Na polecenie nadinspektora Jerzego Stańczyka ówczesnego Komendanta Głównego Policji zaczęto gromadzić informacje o materialnych warunkach osieroconych rodzin. W gmachu Komendy Głównej Policji powstała Tablica i Księga Pamięci ku czci poległych policjantów. W 1997 roku podjęto próbę powołania Fundacji, której akt notarialny został podpisany przez Komendanta Głównego Policji nadinspektora Marka Papałę. W dniu 21 lipca, podczas  obchodów Święta Policji, ogłosił powołanie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Zarejestrowanie Fundacji nastąpiło w dniu 13 listopada 1997r. w Sądzie Rejonowym dla Miasta Stołecznego Warszawy. Od samego początku nie brakowało ludzi dobrej woli, niosących pomoc Fundacji. Od 9 stycznia 2006 roku, Fundacja posiada statuts organizacji pożytku publicznego, co pozwala przyjmować darowizny odpisu podatkowego w wysokości 1%. To dzięki otwartym sercom wielu darczyńców, fundacja otrzymuje środki, będące podstawą funkcjonowania Fundacji.

 

 

Piotr Garstka

 

  • Spotkanie podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach #1
  • Spotkanie podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach #2
  • Spotkanie podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach #3
  • Spotkanie podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach #4
  • Spotkanie podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach #5
  • Spotkanie podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach #6
  • Spotkanie podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach #7
  • Spotkanie podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach #8
  • Spotkanie podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach #9
Powrót na górę strony