Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Dzień bezpieczeństwa w Liceum Ogólnokształcącym nr XV

Data publikacji 19.04.2018

16 kwietnia 2018 roku Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu we współpracy z Sądem Okręgowym w Poznaniu w Liceum Ogólnokształcącym nr XV w Poznaniu w ramach projektu ,, Dwie strony sieci”, zorganizowała przedsięwzięcie edukacyjno-informacyjne w zakresie zagrożeń związanych z Internetem - „Dzień bezpieczeństwa”.

Akcja „Dwie strony sieci” miała na celu przedstawienie młodzieży jak wiele zalet ale też i niebezpieczeństw, czyha na młodych ludzi korzystających z sieci Internet, poprzez wskazanie profilaktycznych rozwiązań - zapewnienie im bezpieczeństwa w sieci, pokazanie jak umiejętnie się po niej poruszać i jak postępować, aby nie stać się ofiarą czy też nie łamać prawa.

W trakcie spotkania przekazano wiedzę dotycząca zjawiska cyberprzestępczości, sposobów jego rozpoznawania i radzenia sobie z nim w życiu codziennym; wskazano sposoby uświadamiania dzieciom i młodzieży niebezpieczeństw wynikających z beztroskiego i nieodpowiedzialnego korzystania z sieci Internet. Policjanci zwracali uwagę na pozorną anonimowość oraz nadmierną ufność. Omówiono również odpowiedzialność karaną za czyny zabronione popełniane w sieci.

W działaniach wzięła udział młodzież z klas maturalnych ok. 90 uczniów. Problematykę  dotyczącą zagrożeń w sieci Internet przedstawili eksperci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Kurator Sądowy Sądu Okręgowego w Poznaniu. 

Mając na celu bezpieczeństwo w sieci, funkcjonariusze cyklicznie będą realizować ,,Dni bezpieczeństwa” na terenie województwa wielkopolskiego przez wizyty policjantów, kuratorów sądowych, wolontariuszy Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz przedstawicieli innych instytucji, wchodzących w skład ,,Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”.

Michał Królikowski/MŚ

           

Powrót na górę strony