Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jarocin - Bezpieczne zimowisko

Data publikacji 08.02.2017

Policjanci z Jarocina gościli u siebie dzieci spędzające ferie na zimowisku w Jarocinie. Funkcjonariusze przeprowadzili ze swoimi gośćmi pogadanki na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz pokazali swoje miejsce pracy.

7 lutego br. dzieci spędzające ferie zimowe na specjalnie zorganizowanym dla nich zimowisku w Jarocinie, odwiedziły miejscowych stróżów prawa w miejscu ich pracy. Funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką społeczną przeprowadziła z dziećmi pogadankę dotyczącą ich bezpieczeństwa w codziennym życiu. Mówiła o tym, jak należy zachowywać się w szkole, tłumaczyła też na czym polega przemoc wśród dzieci.

Młodzi słuchacze przypomnieli sobie także podstawowe przepisy bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie wśród pieszych i rowerzystów. Z uwagi na trwające wakacje zimowe, nie zapomniano też o profilaktyce dotyczącej bezpieczeństwa podczas zabawy na dworze. Sierż. sztab. Karina Migalska – Cepa przekazała swoim słuchaczom, jak należy zachowywać się na stokach narciarskich, gdzie i w jaki sposób nie wolno korzystać z sanek oraz jak bezpiecznie korzystać ze śniegu i lodowisk.

Młodzi goście byli bardzo zainteresowani także pracą policjanta, pytali o atrybuty umundurowanego funkcjonariusza oraz czym się oni zajmują. Dużym zainteresowaniem uczestników spotkania cieszyła się policyjna strzelnica. Dzieci chciały wiedzieć, jaką broń używają policjanci w służbie oraz jak wyglądają szkolenia strzeleckie.

Najwięcej emocji wśród małych gości wzbudziło spotkanie z technikiem kryminalistyki, który zaprezentował dzieciom, jak zabezpiecza się różnego rodzaju ślady i jak wyglądają zabezpieczone odciski palców. Na zakończenie spotkania jego uczestnicy mogli zobaczyć policyjne radiowozy.

 

 

Agnieszka Zaworska/ RKG

 

  • 6
  • 6
  • 6
Powrót na górę strony