Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Policjanci w 5. Biegu Szpot Swarzędz

Data publikacji 10.05.2016
111115. Bieg Szpot Swarzędz na dystansie 10 km już za nami. Tą cieszącą się dużym  powodzeniem imprezę sportową patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Na starcie biegu nie zabrakło policjantów, którzy dzielnie walczyli o zajęcie wysokich miejsc w klasyfikacji zawodów.

8 maja br. w 5. Biegu Szpot Swarzędz, na dystansie 10 kilometrów, wzięło udział ok. 3,5 tysiąca uczestników. Zawodnicy biegnąc drogami Swarzędza wystartowali z ulicy Cieszkowskiego, a finiszowali na stadionie przy ul. Świętego Marcina. Bieg ukończyło 3.450 zawodników, co kolejny rok z rzędu czyni swarzędzką 10-tkę, jednym z największych biegów ulicznych w Wielkopolsce.

Zgodnie z regulaminem biegu, w trakcie zmagań sportowych rozegrane zostały Mistrzostwa Policji. Wśród mundurowych bezkonkurencyjnym okazał się Łukasz Wróbel z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu. Zajął on I miejsce w kategorii Mistrzostw Policji oraz I miejsce w kategorii M35. Na II miejscu mistrzostw uplasował się Andrzej Gromadziński z KPP Gniezno, natomiast III miejsce zajął Dawid Cieślak z Komisariatu Policji Poznań Grunwald.

Z kolei wśród policjantek I miejsce zajęła Edyta Marciniak z KMP w Kaliszu, II Joanna Woźniak-Cieślar z KPP Żary, natomiast III przypadło policjantce Katarzynie Sammler z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym.

W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Trawińskiego najlepszym policyjnym biegaczom puchary wręczył Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, który również brał udział w biegu.

Kolejny, 6. bieg 10 km Szpot Swarzędz, rozegrany zostanie już 14 maja 2017 roku!