Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gniezno - Pierwsza stolica Polski ma najlepszą dzielnicową

Data publikacji 10.12.2015
12W Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie, 8 grudnia 2015 r., trwały zmagania o miano najlepszego policjanta dzielnicowego powiatu gnieźnieńskiego. Eliminacje konkursu rozpoczął pisemny test z wiedzy policyjnej składający się z 40 pytań. Zwycięzcą została st. sierż. Sylwia Woźniak z Komisariatu Policji w Kłecku.


Inicjatywa, której organizatorami byli Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz i Komendant Powiatowy Policji insp. Artur Sobolewski miała głównie na celu poszerzenie i doskonalenie wiedzy, a także podniesienie umiejętności praktycznych dzielnicowych. Policjanci oceniani byli w dwóch konkurencjach: teście wiedzy obejmującym problematykę z zakresu działania funkcjonariuszy służby prewencyjnej skierowanym głównie na zaganienia związne z profilaktyką społeczną oraz w zadaniu praktycznym - analizie prawnej zdarzeń.

Po podsumowaniu punktów zdobytych w wymienionych konkurencjach najlepszym policjantem dzielnicowym powiatu gnieźnieńskiego okazała się st. sierż. Sylwia Woźniak z Komisariatu Policji w Kłecku. Drugie miejsce zajął st. sierż. Łukasz Gadziński z Zespołu Dzielnicowych w Gnieźnie. Ostatnie mijesce na podium zajął mł. asp. Tadeusz Koperski z Zespołu Dzielnicowych w Gnieźnie. Kolejne miejsca zajęli: IV - mł. asp. Michał Dudek z Komisariatu Policji w Kłecku, V - asp. Rafał Staszak z Komisariatu Policji w Kłecku, VI - mł. asp. Artur Bączek z Zespołu Dzielnicowych w Gnieźnie, VII - sierż. sztab. Marcin Drzewiecki z Komisariatu Policji w Czerniejewie.

Finaliści otrzymają nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Gniezna.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. Jest pewnego rodzaju łącznikiem pomiędzy społecznością lokalną, a Policją. To on poprzez swoją codzienną pracę ma służyć pomocą mieszkańcom, reagować na niepokojące sygnały i rozwiązywać ich problemy. Kontaktuje się z ofiarami przestępstw, uprzedza o zagrożeniach, tłumaczy, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. Bywa, że dzielnicowy służy dobrą radą lub kieruje do właściwej osoby bądź instytucji, która kompleksowo wspomoże osobę potrzebującą w konkretnym problemie.




Pliki do pobrania

  • 239 B
Powrót na górę strony