Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Tomyśl – Szkolenie dla pedagogów i psychologów

Data publikacji 09.11.2015
2Nowotomyscy policjanci szkolili pedagogów i psychologów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego nowotomyskiego powiatu. Spotkanie, organizowane wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Tomyślu, odbyło się w ramach programu „Dopalacze niszczą życie”.


Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jakie spustoszenie w młodym organizmie powodują narkotyki czy tzw. dopalacze. Niestety statystyki dotyczące zjawiska zachowań patologicznych wśród dzieci i młodzieży na przestrzeni ostatnich kilku lat nie napawają optymizmem. Chcąc jednak rozmawiać o problemie narkotyków, alkoholu czy dopalaczy wśród młodzieży szkolnej, a tym bardziej podejmować walkę z tymi zagrożeniami konicznym jest pogłębianie wiedzy w tym zakresie, zwłaszcza przez osoby, które z młodzieżą pracują na co dzień.

4 listopada br. z inicjatywy policjantów z Zespołu Prewencji Kryminalnej i Patologii w sali narad nowotomyskiej komendy odbyła się konferencja szkoleniowa poświęcona praktycznym aspektom zwalczania przestępstw narkotykowych, czy stosowania tzw. dopalaczy wśród uczniów szkół. Na seminarium obecni byli pedagodzy i psycholodzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu nowotomyskiego.

W trakcie szkolenia zaprezentowano pedagogom założenia i propozycje realizacji programu prewencyjnego „Dopalacze niszczą życie” skierowanego w szczególności do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych woj. wielkopolskiego. Następnie koordynator programu z ramienia PSSE w Nowym Tomyślu – pani Magdalena Balcerek-Ratajczak – omówiła projekt edukacyjny „Wiem, nie biorę jestem bezpieczny”. Nie zabrakło również terapeuty uzależnień dzieci i młodzieży pana Grzegorza Nawrota, pracującego na co dzień w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu, który przedstawił zgromadzonym osobom temat pt. „Nowe narkotyki – dopalacze”.

Na zakończenie głos zabrała pani Magdalena Bąbelek, która jest powiatowym koordynatorem programu PaT. Przedstawiła ona założenia programu oraz zasady tworzenia w placówkach oświatowych lokalnych grup PATPORT.




Pliki do pobrania

  • 101 B
Powrót na górę strony