Poznań - Policjanci zabezpieczali 16. Poznań Maraton

Data publikacji 11.10.2015
16Druga niedziela października w Poznaniu była świętem wszystkich biegaczy. Tego dnia odbył się w stolicy Wielkopolski 16. Poznań Maraton. Wśród kilkutysięcznej rzeszy biegaczy nie zabrakło policjantów i policjantek, którzy rywalizowali o miano najlepszego. Nad bezpiecznym przebiegiem sportowych zmagań czuwało 130 funkcjonariuszy Ruchu Drogowego z Poznania.

11 października odbył się 16. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. W tym roku na starcie stanęło ponad 6300 zawodników nie tylko z Polski ale również z innych części Europy i świata. Wśród uczestników znalazło się blisko 140 policjantów i policjantek. Trasa o długości 42 kilometrów i 195 metrów prowadziła precz całe miasto, tworząc jedną pętlę. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwało 130 funkcjonariuszy ruchu drogowego. Dbali oni o płynny ruch na terenie Poznania, ułatwiając kierowcom przemieszczanie się po mieście dzięki śluzom, które umożliwiały przecinanie trasy tegorocznego biegu.

Spośród policjantów, linię mety zlokalizowaną na Międzynarodowych Targach Poznańskich pierwszy przekroczył Łukasz Wróbel z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, który ukończył bieg z czasem 2:44:10. Na drugim stopniu podium stanął Dawid Cieślak z Komisariatu Policji Poznań Grunwald z czasem 2:51:45, natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale Arturowi Rybackiemu z Włocławka, który ukończył maraton z wynikiem 2:53:17. Policjanci otrzymali puchary z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Jarosława Rzymkowskiego.