KWP - XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Policjantów w pływaniu długodystansowym rozstrzygnięte

Data publikacji 11.07.2015
11.07 471Licznych widzów i wielu zawodników zgromadził 48 Międzynarodowy Maraton Pływacki „Wpław przez Kiekrz” 2015 im. Stanisława Garczarczyka. W ramach tej imprezy odbyły się XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Policjantów w pływaniu długodystansowym. Do rywalizacji na dystansie 3 tysięcy metrów stanęło 39 policjantek, policjantów, pracowników Policji i policyjnych emerytów.

Nad jeziorem Kierskim 11 lipca br. uczestników 48 Międzynarodowego Maratonu Pływackiego przywitała piękna, słoneczna pogoda. Głównym organizatorem tej pływackiej imprezy jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Wielkopolskiego przy współudziale Urzędu Miasta Poznania, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Podczas zawodów rozgrywanych w ramach maratonu do wyścigu na 3 tysiące metrów stanęli policyjni zawodnicy reprezentujący jednostki Policji z terenu całego kraju.

Podczas zaciętej rywalizacji zawodnicy zmagali się z własną słabością i zmęczeniem, zmierzając ku mecie. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Komendanta Głównego Policji. Pierwsze miejsce na podium w kategorii policjantek zajęła Katarzyna Kowalczyk z KSP Warszawa z czasem 48 minut, 12 sekund, 57 setne sekundy. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Agnieszka Burdelak z KPP Oława i Kamila Wojdak z KPP Police. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Paweł Troka z KWP Gdańsk z czasem 48 minut, 21 sekund, 14 setne sekundy. Drugie i trzecie miejsce zajęli Tomasz Szczyrba z KWP Poznań i Maciej Lubas z CBŚP. Spośród pracowników Policji miejsce na podium zajął Zbigniew Sajkiewicz z CBŚP z czasem 1 godzina, 8 minut, 4 sekundy, 41 setne sekundy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą sportową atmosferę, która towarzyszyła tej rywalizacji.

Nad bezpieczeństwem wszystkich zawodników startujących we wszystkich wyścigach kierskiego maratonu czuwali wspólnie z ratownikami WOPR policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.