Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koło - Policjanci pilnowali bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych

Data publikacji 13.01.2015
IMG 0029Policjanci Ruchu Drogowego z KPP Koło wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei 9 stycznia br. przeprowadzili na terenie powiatu kolskiego wzmożone działania kontrolno-prewencyjne o krypt. "Przejazd". Akcja ukierunkowana była na wykroczenia popełniane przez kierujących i pieszych w rejonie przejazdów kolejowych. Mundurowi ujawnili 7 wykroczeń, za które nałożyli mandaty karne.


Dnia 9 stycznia br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kole wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Poznania i Konina przeprowadzili na terenie powiatu kolskiego działania pt. "Przejazd". Łącznie siedmiu mundurowych między godzinami 9:00 a 14:00 pełniło służbę w rejonie przejazdów kolejowych w miejscowości Borki oraz w Kole przy ul. Włocławskiej. Policjanci i sokiści reagowali na wykroczenia popełniane zarówno przez pieszych jak i przez kierujących pojazdami.

Podczas działań funkcjonariusze wykorzystywali Mobilne Centrum Monitoringu. Mundurowi nałożyli 7 mandatów karnych na kierujących osobowymi autami, którzy wjechali na przejazdy kolejowe mimo, że sygnalizator nadawał czerwony sygnał ostrzegawczy oraz rogatki nie zostały jeszcze do końca podniesione.

Z policyjnych statystyk wynika, że do najczęściej popełnianych wykroczeń w rejonie przejazdów kolejowych, które powodują realne zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka należy:
- wjeżdżanie na przejazdy kolejowe podczas opuszczania rogatek i półrogatek,
- wjeżdżanie na przejazdy kolejowe w momencie, gdy sygnalizator nadaje jeszcze świetlny czerwony sygnał ostrzegawczy,
- wyłamywanie rogatek przez kierujących pojazdami,
- chodzenie po torowisku.
- wchodzenie na torowisko, gdy zapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto.

Osoby popełniające wykroczenia na przejazdach kolejowych muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Informujemy również, że działania "Przejazd" będą na terenie powiatu kolskiego powtarzane cyklicznie, by wyeliminować negatywne zachowania pieszych i kierujących. Mundurowi spodziewają się, że ich praca wpłynie bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych.



Powrót na górę strony