Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kalisz - Bądźmy razem bezpieczni

Data publikacji 17.09.2014
4 bezpieczenstwo„Bądźmy Razem – Bezpieczni” – pod tym hasłem Komenda Miejska Policji w Kaliszu wspólnie z fundacją „Bądźmy Razem” zorganizowała spotkanie edukacyjno-profilaktyczne, które odbyło się we wtorek 16 września w I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu.

16 września w I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu odbyła się zainicjowana przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu oraz fundację „Bądźmy Razem” akcja profilaktyczno-edukacyjna. Do akcji przyłączyła się również Prokuratura Rejonowa w Kaliszu, Zakład Karny w Kaliszu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Akcja skierowana była do młodzieży z Liceum im. Adama Asnyka. Jej celem było uświadamianie młodzieży jakim zagrożeniem na drodze jest kierowca po spożyciu alkoholu bądź środków odurzających.

Spotkanie rozpoczęła pani Elżbieta Karpisiewicz – dyrektor liceum. Następnie przedstawiciel Fundacji „Bądźmy Razem” pani Agnieszki Andrzejak – zaprezentowała pokaz dotyczący działalności Fundacji. Z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu głos zabrał asp.sztab. Dariusz Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego, który na podstawie danych statystycznych oraz przykładów z życia zaprezentował skalę zjawiska nietrzeźwych kierujących oraz kierowców pod wpływem środków odurzających.

Przedstawiciel Wydziału Prewencji mł.asp. Witold Woźniak opowiedział zgromadzonym jak zachowuje się młodzież po zażyciu środków psychoaktywnych, na podstawie zgłoszeń podczas, których interweniowali policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Funkcjonariusz poruszył również aspekt przemocy w rodzinie oraz omówił najczęstsze powody i przyczyny tragedii rodzinnych.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kaliszu opowiedział zgromadzonym o konsekwencjach łamania prawa pod wpływem środków odurzających. W spotkaniu wziął również udział oficer prasowy Zakładu Karnego w Kaliszu Remigiusz Czaja, który opowiedział jakie są możliwe następstwa posiadania i zażywania środków psychoaktywnych, na przykładzie „Lekcji życia za murami”.

Przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu scharakteryzował obowiązujące przepisy w aspekcie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec wystąpił Lekarz Medycyny Piotr Suda, który opowiedział zgromadzonym jak działają i wpływają środki psychotropowe na organizm człowieka.

Spotkanie zakończyło się dyskusją na temat dalszych zintegrowanych działań w sprawach bezpieczeństwa, która odbyła się na boisku szkolnym. Zgromadzeni goście mogli zapoznać się z materiałami profilaktycznymi Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na zakończenie akcji chętni mogli spróbować spaceru w alkogoglach służących do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu oraz środków odurzających. Można w nich symulować obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji czy niemożliwość określenia kierunku.

Powrót na górę strony