Kostrzyn Wlkp. - Zatrzymany za przestępstwa z nienawiści
Data publikacji 29.05.2014

W sierpniu ubiegłego roku na ścianach budynku dworca kolejowego w Kostrzynie Wielkopolskim pojawiły się napisy. Były to hasła nawołujące do nienawiści z powodu narodowości i wyznania. Były tam także napisy promujące idee faszystowskie.
Sprawą zajęli się policjanci z miejscowego komisariatu. Dość szybko ustalili kto jest autorem tych napisów. To 27. letni mężczyzna, który chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej wyjechał z kraju. Śledczy zawiesili prowadzone dochodzenie, ale nie zapomnieli o sprawie. Kiedy podejrzany przyjechał do miasta został zatrzymany.
W środę 28 maja prowadzący sprawę przedstawili mu zarzuty nawoływania do nienawiści i propagowania idei faszystowskich. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, prace społeczne lub nawet 3 lata więzienia.