Poznań - Policjanci na trasie 7 Poznań Półmaratonu

Data publikacji 07.04.2014
12 polmaratonW miniony weekend odbył się 7 Poznań Półmaraton. W ramach tej imprezy 84 policjantek i policjantów rywalizowało o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Poznań Półmaraton od lat ściąga coraz większą ilość zawodników. Jak podają organizatorzy na linii startu stanęło około 8 tys. zawodników. Wśród nich było też 84 policjantek i policjantów. Po raz trzeci rywalizowali między sobą o puchar szefa wielkopolskiej policji.

Najlepszym wśród policjantów okazał się st. post.Grzegorz Otocki – KP Komorniki – czas: 01:19,24 (w klasyfikacji ogólnej uplasował się na 43 miejscu), zaś pierwszą policjantką, która zameldowała się na mecie była st. post Katarzyna Sammler – KP Tarnowo Podgórne – czas: 01:44,00 (w klasyfikacji ogólnej uplasowała się na 1568 miejscu). Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie organizatora.

W ceremonii dekoracji najlepszego Policjanta i Policjantki wzięli udział: Z-ca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Michał Domagalski, który wręczył puchary i Z-ca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu podinsp. Michał Kominowski. W sumie bieg ukończyło 6650 osób.

Równolegle z biegaczami ścigali się rolkarze. To szybko rozwijająca się w Polsce dyscyplina, a za sprawą sukcesów łyżwiarzy w Soczi sport ten ma szansę stać się powszechnym. Wśród policjantów jest wielu, którzy uprawiają tą dyscyplinę od lat.

W 7 Półmaratonie Poznańskim policjantów na rolkach szybkich kolejny raz reprezentowali mł. asp. Dawid Mańczak z czasem 59:01 i podkom. Piotr Borowiak z czasem 47:21 - obaj z KP w Swarzędzu.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!