Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jarocin - Zarzuty za ujawnienie tajemnicy

Data publikacji 07.02.2014
kajdanki kobietaZarzut ujawnienia tajnych informacji postawili jarocińscy śledczy 28 letniej mieszkance powiatu mławskiego. Kobieta przekazując poufne dane firmie konkurencyjnej, działała na szkodę swojego pracodawcy. Za popełnione przestępstwo grożą jej nawet dwa lata więzienia.

4 stycznia br. śledczy z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Jarocina uzyskali informację, że na terenie jednego z zakładów zajmujących się przetwórstwem mięsa, w niewyjaśniony sposób dochodzi do wypływu tajnych informacji. Policjanci wiedzieli tylko, że dane trafiają do konkurencyjnej firmy działającej na terenie Dolnego Śląska i dotyczą między innymi kontrahentów firmy.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Sprawdzili zakres informacji do jakich dostęp mieli poszczególni pracownicy firmy oraz ich kontakty z osobami zatrudnionymi w zakładzie, do którego trafiały poufne dane. Dzięki temu, w ciągu zaledwie kilku godzin wytypowali osobę, podejrzaną o ujawnianie tajemnicy handlowej. Okazała się nią 28 letnia mieszkanka powiatu mławskiego, zatrudniona na stanowisku analityka.

Jak ustalili zajmujący się sprawą śledczy, kobieta na szkodę swojego pracodawcy działała systematycznie, od września ubiegłego roku. W tym czasie przesyłała kopie raportów produkcji zawierające między innymi dane dotyczące zysków, skupu żywca, dane kontrahentów oraz informacje dotyczące systemu koszernego byłemu pracownikowi zakładu, obecnie zatrudnionemu w konkurencyjnej firmie.

28 - latka jeszcze tego samego dnia została zatrzymana i usłyszała zarzut ujawnienia informacji stanowiącej tajemnicę. Za to przestępstwo grozi jej kara nawet 2 lat więzienia. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu.

Powrót na górę strony