Kępno - Policjantka pobiegła o Nóż Komandosa

Data publikacji 09.10.2013
Noz kmandosaStarszy posterunkowy Kinga Zakręta z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie odniosła kolejny sukces w biegach długodystansowych. 04 października 2013 roku policjantka walczyła w crossie służb mundurowych o Nóż Komandosa 2013. Do podium zabrakło jej tylko kilku sekund.

04.10.2013 r. w miejscowości Lubliniec – Kokotek odbył się XVII Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa im. Gen. Broni Włodzimierza Potasińskiego. Były to Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie. W tym roku trasa okazała się wyjątkowo trudna, trzy trudne podbiegi dały się we znaki mundurowym z całego kraju oraz spoza jego granic. Kobiety startowały na 5km, natomiast mężczyźni na 10km.

"Nóż Komandosa 2013" zgromadził w tym roku 754 mundurowych z całego kraju. To ponad 100 osób więcej niż w roku ubiegłym. Na starcie stanął również zawodnik z Brazylii, byli reprezentanci Niemiec oraz Czech. Tradycyjnie, startujący w mistrzostwach są żołnierzami, pracownikami lub funkcjonariuszami służb mundurowych w służbie czynnej lub rezerwie ( Wojsko w tym NSR, Policja, PSP w tym OSP, Straż Graniczna, Służba Więzienna, BOR, CBA, SKW, SW, SWW, ABW, służby mundurowe innych państw). W biegu mogły wziąć udział też inne służby: Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei, Straż Marszałkowska, Służba Celna, Policja Skarbowa, Specjalne Uzbrojone Formacje Ochrony i inne formacje uzbrojone). Wszyscy zawodnicy startowali w kategorii OPEN (bez podziału na kategorie wiekowe). Obowiązywał start w pełnym umundurowaniu polowym lub ćwiczebnym (mundur, bluza długi rękaw, buty o kroju wojskowym).

St. Post Kinga Zakręta z KPP w Kępnie w kategorii Open zajęła 12 miejsce, natomiast w kategorii Policjantów tylko kilka sekund zabrakło jej by stanąć na podium (zajęła tutaj IV miejsce). To był ostatni start w tym sezonie biegów na długie dystanse. Ale ten rok Kinga Zakręta z Kępna może zaliczyć do bardzo udanych.

Pod koniec września br. w Głuchołazach został rozegrany XI Ogólnopolski Bieg Uliczny Służb Mundurowych. Patronat honorowy z ramienia Ministra Obrony Narodowej sprawował Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu - płk Mirosław Karasak. Prawo startu mięli zawodnicy reprezentujący Wojsko Polskie, Policję, Służbę Więzienną, Państwową Straż Pożarną, aktualnie pełniący służbę oraz emeryci legitymujący się ważnym dokumentem przynależności do tych służb. Bieg rozegrał się na dystansie 10 km. W klasyfikacji generalnej służb mundurowych Kinga Zakręta z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie uplasowała się na IV pozycji, natomiast w kategorii wiekowej K 20 uzyskała III wynik. Trasa Byłą trudna, ale dzięki codziennym treningom i olbrzymiej sile woli policjantka z Kępna osiągnęła bardzo dobry czas - ukończyła bieg z czasem 44:39.

We wcześniejszych biegach, a w tym sezonie było ich wiele, zawsze klasyfikowała się w czołówce najlepszych biegaczy. W sierpniu tego roku w Górze w IV edycji Biegu z Policją byłą najlepsza w swojej kategorii wiekowej. We wrześniu w Pile zajęła III miejsce w Mistrzostwach Policji w Półmaratonie. Ponadto w czerwcu br. st. post. Kinga Zakręta zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i klasyfikacji Służb Mundurowych podczas XVII Międzynarodowych Mistrzostwach Policji w Półmaratonie Ustka - Słupsk 2013. 21 km pokonała tam w 1 godzinę 43 minuty.