Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Pierwszy wielkopolski IRONMAN

Data publikacji 24.09.2013
Triathlon 1Nadkom. Tomasz Szczyrba zajął IV miejsce w klasyfikacji generalnej i II w kategorii wiekowej w Międzynarodowych zawodach w Triathlonie, które odbyły się w Wolsztynie. Policjant pokonał mordercze odległości 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i pełen maraton biegiem. Jest pierwszym w Wielkopolsce funkcjonariuszem, który zmierzył się z pełnym dystansem tzw. IRONMAN.

Triathlon w formule IRONMAN powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy to na jednej z wysp Hawai morderczy test dla swoich podwładnych zorganizował dowódca jednostki specjalnej amerykańskiej armii. Spośród 15 komandosów 12 dotarło do mety. Jedyną nagrodą był uścisk dłoni dowódcy i słowa: gratuluję, jesteś człowiekiem z żelaza. Dziś zawody w tej formule organizowane są na całym świecie. Pokonanie blisko 4 kilometrów wpław w otwartym akwenie wodnym, 180 kilometrów na rowerze i pełnego maratonu, a więc nieco ponad 42 kilometry biegiem wymaga ogromnej dyscypliny i wielu, wielu godzin treningu. Właśnie takim hartem ducha wykazuje się nadkom. Tomasz Szczyrba z Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP w Poznaniu. Całą trasę pokonał w czasie 10 godzin i 33 minut, co stanowi doskonały wynik. Uplasowało go to na IV miejscu w klasyfikacji generalnej i na II w klasyfikacji wiekowej.

Nadkom. Szczyrba to utytułowany sportowiec. Był dziewięciokrotnie Mistrzem Polski Policji w Triathlonie (ostatnio w 2012 roku, a zawody zaplanowane na 2013 rok zostały odwołane) i kilkakrotnie medalistą Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie, był również czterokrotnie Mistrzem Polski MSWiA w Pływaniu Długodystansowym (kat. M35 ostatnio w 2011 roku) i dwukrotnie V-ce Mistrzem Polski MSWiA w Pływaniu Długodystansowym (ostatnio w lipcu 2013 roku), był także V-ce Mistrzem Polski MSWiA w Biegach na orientację, zajmował też wielokrotnie miejsca w pierwszej szóstce Mistrzostw Polski MSWiA w Wieloboju oraz Mistrzostw Polski MSWiA w Biathlonie Letnim. W 2000 roku był reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata Policji w Triathlonie, które odbyły się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie wraz z drużyną Polski zdobył IV miejsce. Gratulując życzymy dalszych sukcesów.