Kępno - Nasza policjantka znów sięgnęła po złoto

Data publikacji 10.09.2013
IMG 8679St. post. Kinga Zakręta policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie  od wielu lat bierze udział w biegach na różne dystanse. Zawsze z sukcesem. Kilka dni temu znów stanęła na najwyższym podium – tym razem w Mistrzostwach Polski Policjantów w Biegu Ulicznym, które odbyły się w Górze. Natomiast w rozegranych właśnie biegach w Mistrzostwach Policji w Pile zajęła III miejsce.

31 sierpnia br.  w Górze (woj. dolnośląskie) odbył się IV Bieg z Policją. Podczas zawodów między innymi rozegrane zostały IV Mistrzostwa Polski Policjantów w biegu ulicznym na 10 km. Policjantka z Kępna, st. post.  Kinga Zakręta, odniosła na nich kolejny sukces. Wygrała bieg w kategorii wiekowej K20. Natomiast w klasyfikacji generalnej kobiet w IV Mistrzostwach Polski Policjantów Kinga Zakręta uplasowała się na 6 pozycji. Już zapowiada, że w przyszłym roku na tych zawodach powalczy o lepszy czas.

Celem imprezy była popularyzacja biegania jako formy aktywnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz promocja instytucji Policji. Bieg rozpoczął się o godz. 16:00, a trasa biegu obejmowała ulice Góry i stadion miejski.

Podczas biegów zawodniczka z Kępna, po raz pierwszy, startowała w stroju z logo naszego powiatu ufundowanym jej przez Starostwo Powiatowe w Kępnie.

8 września 2014 roku w Pile odbył się 23. Półmaraton Philipsa. W jego ramach miały miejsce Mistrzostwa Policji w Półmaratonie, w których również wystartowała policjantka z Kępna. W kategorii kobiet uplasowała się na III miejscu, z wynikiem 1:40:21