Kalisz - Nasza policjantka na Mistrzostwach Świata w wędkarstwie

Data publikacji 29.08.2013
policjantkaPolicjanci na co dzień pełnią bardzo odpowiedzialną i wymagającą dużego zaangażowania służbę. Jednak dla wielu z nich to nie jest jedyna pasja. St. post. Patrycja Wojtas, policjantka z Kalisza, w wolnym czasie wędkuje. Pod koniec sierpnia, jako zawodniczka kadry narodowej Polskiego Związku Wędkarskiego, wzięła udział Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Spławikowym w Słowenii.

St. post. Patrycja Wojtas na co dzień pełni służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym KMP w Kaliszu. Służba w Policji to nie jedyna jej pasja. Jest ona bowiem także czołową zawodniczką w kategorii kobiet w wędkarstwie spławikowym. Uchwałą Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego została powołana do Kadry Narodowej.
Od 24 do 25 sierpnia br, wspólnie z czterema paniami z Gdańska, Katowic, Piekar Śląskich i Bydgoszczy reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Spławikowym. Zawody odbyły się nad malowniczo położoną rzeką Sawa, w pobliżu miejscowości Radece w Słowenii. Kaliszanka pierwszego dnia zawodów w klasyfikacji indywidualnej zajęła 4 miejsce sektorowe. Drugiego dnia była 10.W zmaganiach wzięło udział 90 kobiet z 18 krajów świata, tak więc wyniki osiągnięte przez Patrycję są powodem do wielkiej dumy. Drużynowo polska reprezentacja ostatecznie uplasowała się na 11 pozycji.
Warto podkreślić, że Patrycja od 2003 roku uczestniczy w zawodach Grand Prix Polski, które wyłaniają kadrę narodową. W tegorocznej edycji zajmuje wysokie, trzecie miejsce.