KWP - Międzynarodowe Zawody Strzeleckie "Romków"

Data publikacji 04.03.2013
14W minioną sobotę odbyły się w Poznaniu XV Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Romków o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. W imprezie, która w 1999 roku powstała z inicjatywy poznańskich policjantów, uczestniczyło ponad 200 zawodników z całego kraju. Zwycięzcy rywalizujący w różnych kategoriach uhonorowani zostali pucharami i cennymi nagrodami.

W minioną sobotę odbyła się już XV, jubileuszowa edycja Romków. Zawody honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa wWelkopolskiego, Starosta Poznański oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. W tym roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, wzięło w niej udział ponad 200 zawodników z całego kraju. W zawodach startowali zarówno policjanci, żołnierze, pracownicy ochrony, jak i również przedstawiciele klubów strzeleckich, Bractw Kurkowych i inni sympatycy tej dziedziny. Najlepsi z nich na 200 możliwych do zdobycia punktów uzyskiwali powyżej 190, prowadząc zaciętą, sportową rywalizację.

I miejsce: Biuro Ochrony Sezam

• najlepszym Wielkopolaninem został asp. Arkadiusz Kornowicz z KMP w Poznaniu, a najlepszą Wielkopolanką asp.szt. Izabela Kuśnierek z KWP w Poznaniu.

• najlepszą drużyną reprezentującą NSZZ Policjantów został team policyjny ze Śremu, a w kategorii „Najstarszy Zawodnik” zwycięzcą został 80-letni Pan Stanisław Roj-Gąsienica.

• Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Krzysztof Jarosz ufundował również Puchar dla najlepszej drużyny kobiecej. W tej kategorii zwyciężyła drużyna z KWP w Poznaniu, którą reprezentowały: podkom. Ewa Bogacz-Tobolska, asp.szt. Izabela Kuśnierek oraz sierż.sztab. Agnieszka Kutrzyk

Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharami i nagrodami, ufundowanymi m.in. przez różne instytucje, organizacje, a także Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego.