Grodzisk Wlkp. - Leśnicy i problem uzależnień
Data publikacji 30.11.2012
Kolejne ze szkoleń organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wlkp. wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną miało miejsce w Nadleśnictwie. Licznie przybyłym na spotkanie leśniczym oraz pracownikom Nadleśnictwa przybliżono tematy związane z wiedzą o uzależnieniach.
Policjanci jak i pracownicy Stacji Sanitarno epidemiologicznej w działaniach profilaktycznych skierowanych do różnych grup społecznych, sygnalizują problem wszelkich form uzależnienia zarówno tych od papierosów, alkoholu, hazardu a kończąc na narkotykach. Tym razem na funkcjonariusze w ramach doskonalenia wiedzy w zakresie uzależnienia zapoznali gości z walizką „Drug Box” oraz „alko goglami”.
W trakcie wywiązanej dyskusji wszyscy przyznali, że narkotyki w Polsce stały się dostępne w wielu miejscach: w szkole, na ulicy, w dyskotece. Bardzo wielu rodziców żyje w ciągłym strachu przed tym, że ich dziecko, któregoś dnia sięgnie po jeden z nich, uzależni się i zostanie narkomanem. Często bywa, że dzieci wiedzą na temat narkotyków dużo więcej od samych rodziców. Przeważnie jednak ich informacje wynikają z mitów krążących wśród młodzieży i nie są prawdziwe.
Spotkanie miało również na celu nauczyć się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze, wskazujące na zażywanie środków odurzających. Podstawowe informacje dotyczące tego, jak zapobiegać uzależnieniom, jak rozpoznać, że osoba sięgnęła po narkotyki i co zrobić w takiej sytuacji można uzyskać w stosownych poradniach.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zgromadzonych osób, którzy z pierwszej ręki otrzymały szereg informacji na tematy, których w codziennym ich życiu byłe im nie znane. Podczas spotkania każda osoba miała okazje przyswoić sobie wiedzę na temat poszczególnych środków odurzających zawartych w walizce „Drug Box”.
Policjant kończąc wystąpienie podziękował wszystkim za przybycie życząc wszystkim uczestnikom dużo radości oraz samych przyjemności z wykonywanego zawodu.