Szamotuły - nie tylko pracą policjant żyje

Data publikacji 03.07.2012
IMG 5810Praca w Policji to nie jedyna pasja  mł.asp. Przemysława Kaźmierczaka policjanta z Posterunku Policji w Kaźmierzu.  Uwielbia także ścigać się samochodem na torze.  Na wyścigach,  które odbyły się w miniony weekend, dwa razy stanął na podium i został liderem serii  w Wyścigowym Pucharze Polski.

Na Torze Wyścigowym w Poznaniu rozegrane zostały kolejne zawody Wyścigów Samochodowych,  w których łącznie wzięło udział ponad 150 kierowców. Podczas  zawodów rozegrano m.in. 3 i 4 rundę Wyścigowego Pucharu Polski, w których startował  policjant z Posterunku Policji w Kaźmierzu - mł. asp. Przemysław Kaźmierczak.
Zawody okazały się wielkim sukcesem dla młodszego aspiranta, który  dwukrotnie stanął na podium co pozwoliło mu stać się liderem tej serii wyścigów samochodowych.  Przemek startując Fiatem Seicento przygotowanym w specyfikacji wyścigowej gr. 1N okazał się najlepszy w pierwszym wyścigu. Natomiast tylko 0,7 sekundy dzieliło go od zwycięstwa w drugim.
Jak  powiedział  nasz policjant- "…był to bardzo trudny weekend wyścigowy bo  poziom jaki reprezentowali zawodnicy był bardzo wyrównany i wysoki. Dodatkowym utrudnieniem był upał jaki panował podczas zawodów co powodowało, ze w samochodzie temperatura dochodziła do ponad 40 st. Celsjusza, a kierowcy  mają na sobie  specjalny  niepalny kombinezon…”
Wszyscy policjanci z Wielkopolski przyłączają się go gratulacji i życzą Przemkowi kolejnych sukcesów !