Poznań - Zawody strzeleckie "Snajper 2011"

Data publikacji 20.09.2011
Pierwsze miejsce w kategorii drużyn polskich to nie jedyny sukces jaki odnieśli policjanci z Poznania reprezentujący nasz region na 14 Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2011”.

W miniony weekend odbyły się 14 Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2011”. Oprócz drużyn z Polski w zawodach uczestniczyły również drużyny z Niemiec, Słowacji, Czech, Austrii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Litwy, Łotwy, Rosji, Irlandii, Holandii i Estonii. Zmagania strzeleckie zorganizowane zostały na Bojowej Strzelnicy Piechoty Biedrusko – Olszynka, na której rożne formacje mundurowe zaciekle rywalizowały o jak najwyższe miejsca na podium.

Konkurencji było wiele, zawodnicy mogli się wykazać strzelając między innymi z pistoletu wojskowego WIST, pistoletu maszynowego Glauberyt oraz PPSZ, karabinu maszynowego PK karabinu wyborowego SWD, karabinku Beryl, a także karabinku sportowego.

W tych wyjątkowych zawodach naszą formację reprezentowali policjanci z Poznania asp.szt. Artur Kudyk, asp. Robert Pakuła, asp. Arkadiusz Kornowicz oraz sierż.szt. Janusz Gajewski.

Oprócz I miejsca w kategorii drużyn polskich, zajęli także trzeci raz z rzędu I miejsce w kategorii Open, zdobywając tym samym puchar przechodni na własność. Nie tylko drużynowo osiągnęli sukcesy. Również indywidualnie zajęli wysokie miejsca w czołówce. Najlepszym z poznańskiej drużyny okazał się asp. Robert Pakuła, któremu indywidualnie przypadło II miejsce. Kolejno miejsca IV, V oraz VI zajęli asp. Arkadiusz Kornowicz, sierż.szt. Janusz Gajewski i asp.szt. Artur Kudyk.

Komendant Miejski Policji w Poznaniu ufundował puchar w kategorii „Karabin Wyborowy”. W tej konkurencji najlepszym okazał się policjant z Bydgoszczy, któremu osobiście puchar wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu podinsp. Sławomir Jądrzak.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.