Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

TYM RAZEM GŁOS MIAŁY RYBY...

Data publikacji 15.09.2011
W dniach od 9 – 11 września br. na kanałach wodnych Konin – Goławice odbyły się XI Mistrzostwa Polski Policji w Wędkarstwie Spławikowym. Dwa akweny zasilające pobliskie elektrownie, przez trzy dni zawodów, stały się terenem rywalizacji dla 58 wędkarzy z całego kraju. Oprócz mistrzowskich umiejętności łowienia niezbędne było także sportowe „zaangażowanie” ryb. 

Już w pierwszym, treningowym dniu Mistrzostw, widać było napięcie na twarzach uczestników – policjantów, emerytów i rencistów policyjnych oraz pracowników Policji. Ważnym elementem było rozeznanie warunków panujących na łowiskach, charakteru wody oraz co najistotniejsze w zawodach - „brania”.

Po południu na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Przystań” w Gosławicach, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romuald Miling, w towarzystwie Komendanta Miejskiego Policji w Koninie mł.insp. Jarosława Rzymkowskiego, uroczyście ogłosił, że Mistrzostwa „uważa za otwarte”. Wielkie emocje obecnych wzbudziła nagroda za I miejsce w kategorii indywidualnej, którą organizatorzy, jako swego rodzaju „zanętę” stawili obok trybuny honorowej. Była to łódź przystosowana do napędu silnikiem spalinowym. Po takim „dopingu” zawodnicy nie korzystali zbyt długo z dobrodziejstw kulinarnych. Po Ośrodku rozszedł się zapach wanilii, charakterystycznego elementu przyrządzanej dla ryb zanęty. Drużyny w zaciszu domków uzgadniały strategię.

W sobotę, po śniadaniu (pobudka o godz. 6.00!) wyjazd na łowiska i losowanie stanowisk. Tu też były emocje. Nie wystarczą umiejętności wędkarza, jeżeli „podłapie” słabe stanowisko. Potem parę dobrych godzin machania co prawda lekką, ale niesłychanie długa wędką i na zakończenie ważenie „dorobku” przez sędziów. Wieczorne napięcie związane z łowieniem i typowaniem ewentualnych faworytów, podniosła walka bokserska Adamek-Kliczko, dopingowana przez brać wędkarską.

Niedziela okazała się sądnym dniem dla zawodników. Zmiana temperatury powietrza (gorąco) spowodowała, że „głos” zabrały ryby, które chyba postanowiły więcej nie współpracować z wędkarzami. I tu przydały się umiejętności i zawodników , i ich trenerów. Na efekty końcowe czekano do popołudnia.

O godz. 18.00 na uroczystym zakończeniu Mistrzostw, sędzia główny ogłosił wyniki: I miejsce w kategorii indywidualnej zajął Jacek Tokar z KWP w Opolu, II miejsce – Mirosław Czajor z KWP w Kielcach, III miejsce – Grzegorz Trojanowski z KPP w Makowie Mazowieckim. Drużynowo zwyciężyli wędkarze z KPP w Makowie Mazowieckim, II – reprezentacja z KWP w Opolu, III- zawodnicy z KWP w Kielcach. Wszyscy oni otrzymali okolicznościowe puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Wojewodę Wielkopolskiego, Przewodniczącego ZW NSZZP woj. wielkopolskiego i Prezydenta Sekcji Polskiej IPA. Nagrody rzeczowe ufundowali liczni sponsorzy. Żaden z zawodników nie odjechał z Gosławic bez rzeczowej pamiątki. Nagrodzono też wędkarza, który złowił największą rybę – statuetką od Prezydenta Miasta Konina i wędką od Starosty Powiatu Konińskiego, nie zapomniano także o tym, któremu w udziale przypadła najmniejsza – upamiętniła ten fakt równie malutka statuetka.

Do zobaczenia za rok w Gdyni. Niech wszystkim śnią się wyłącznie ryby i to złote!

Uroczyste rozpoczęcie zawodów



Przebieg zawodów
 


Rozdanie nagród

Powrót na górę strony