Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narada szkoleniowa komendantów miejskich/powiatowych Policji województwa wielkopolskiego

Data publikacji 04.10.2011
narada miniW dniach od 29 do 30 września 2011 roku w Rokosowie na terenie Ośrodka Integracji Europejskiej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się narada służbowa komendantów miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego z Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romualdem Milingiem.


Naradzie przewodniczył Pierwszy Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - inspektor Romuald Miling.

rokosowo 29-30.09.11 019 dk
Spotkanie miało charakter roboczy i dotyczyło oceny efektywności służby prewencyjnej wielkopolskiego garnizonu Policji w roku bieżącym, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów działań podejmowanych w walce z przestępczością, jak również przedsięwzięć mających na celu przeciwdziałanie zjawiskom uzależnień.

rokosowo 29-30.09.11 054 dk
Podczas narady skoncentrowano się na przeanalizowaniu efektywności służby patrolowo-interwencyjnej w poszczególnych komendach miejskich i powiatowych garnizonu wielkopolskiego, działań podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz omówiono sprawy związane z przeciwdziałaniem przestępczości wśród nieletnich. Ponadto szczegółowo omówione zostały kwestie związane z nowelizacją przepisów ustawy o broni i amunicji, przepisów resortowych dotyczących konwojowania i doprowadzeń przez policjantów.

rokosowo 29-30.09.11 046 dk
Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - insp. Romuald Miling, przekazał także kierownictwu KPP w Gnieźnie, KPP w Pile i KPP w Turku walizki „drug box" pozyskane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, które znacząco rozszerzają warsztat pracy funkcjonariuszy realizujących problematykę przeciwdziałania zjawiskom uzależnienia od narkotyków.

rokosowo 29-30.09.11 067 dk
Natomiast dr Krzysztof Kordel - wykładowca Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, omówił problematykę medyczną w zakresie postępowania z osobami uzależnionymi, a także kwestie związane z obowiązkami lekarza rodzinnego w kontekście przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Dwudniowa odprawa, która została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, była okazją do wymiany doświadczeń związanych z bezpieczeństwem w poszczególnych powiatach Wielkopolski.
Powrót na górę strony