Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chodzież - Tragiczny wypadek

Data publikacji 04.02.2011
Disiaj o 9,40 na drodze wojewódzkiej nr 193 w Studźcach w gminie Margonin doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W zderzeniu trzech pojazdów zginął pasażer i kierowca audi. Ranny pasażer dostawczego peugeota został odwieziony do szpitala. Okoliczności i przebieg zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają chodziescy policjanci.  

Dzisiaj o 9,40 na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 193 z Chodzieży do Margonina w miejscowości Studźce, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia trzech pojazdów, na miejscu zginął pasażer osobowego audi, a jego kierowca 48 letni mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego zmarł po przewiezieniu do szpitala. W wypadku został również ranny pasażer dostawczego peugeota 36 letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego.

Z wstępnych czynności wykonanych na miejscu zdarzenia przez policyjnych specjalistów wynika, że kierujący peugeotem 41 letni mieszkaniec okolic Wągrowca oraz kierujący fordem 31 letni mieszkaniec Piły, którzy nie odnieśli  obrażeń byli trzeźwi. Badania narkotestami również dały wynik negatywny.

Policjanci na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli materiał dowodowy i ustalili świadków zdarzenia. Droga nr 193 na tym odcinku przez ponad 2 godziny była zablokowana. Ruch był kierowany na wytyczone objazdy.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Wągrowcu.

W czasie wypadku padał gęsty mokry śnieg, wiał porywisty wiatr, a więc warunki drogowe były bardzo złe.
Apelujemy do kierowców o rozsądek i rozwagę szczególnie podczas tak złej pogody.

Powrót na górę strony