Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Projekt "Taki mały a V.I.P"

Data publikacji 27.01.2011
We wtorek w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania odbyła się konferencja prasowa inaugurująca funkcjonowanie projektu „Taki mały a V.I.P." Został on stworzony dla ochrony dzieci w wieku do lat 5 przed krzywdzeniem i zaniedbywaniem.

Konferencja prasowa inaugurująca funkcjonowanie projektu "Taki Mały a V.I.P." stworzonego w ramach Programu Wspólnotowego DAPHNE III odbyła się we wtorek w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania.  W przedsięwzięciu z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu uczestniczyli Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu kom. Hubert Haegenbarth oraz st. asp. Joanna Kęcińska z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.
 



Celem  głównym  projektu jest zaprojektowanie kierunku rozwoju systemu profilaktyki i ochrony małych dzieci w wieku do lat 5 przed krzywdzeniem   i zaniedbywaniem. Chce się go osiągnąć przez wzrost efektywności systemu profilaktyki i ochrony małych dzieci poprzez stworzenie procedury współpracy (w tym stworzenie systemu monitorowania losów dziecka), podniesienie umiejętności i kompetencji specjalistów przez pilotażowe treningi z zakresu metod pracy z rodzinami z małymi dziećmi, gdzie występuje „ryzyko krzywdzenia".

W projekcie uczestniczą profesjonaliści lokalni oraz międzynarodowi. Z ramienia miasta Poznania są nimi przedstawiciele : Urzędu Miasta Poznania, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu, Fundacji na rzecz zdrowia psychicznego małych dzieci „Zero-Pięć”, Okręgowej  Izby Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu , Sądu Okręgowego  w Poznaniu.

Działania projektowe  wspierają także partnerzy zagraniczni: Centrum Wspierania Dzieci w Wilnie na Litwie, University Collage London Consultants, Miasto Umea, Rządowe Centrum Ochrony Praw Dziecka i Adopcji w Wilni.

W wyniku współpracy planowane jest stworzenie  dla osób pracujących z dzieckiem krzywdzonym między innymi przewodnika zawierającego wybór dobrych praktyk wypracowanych w projekcie, niezbędnika pomagającego profesjonalistom w codziennej pracy oraz podręcznika „Sylwetka profesjonalisty” z kodeksem zachowań etycznych profesjonalisty i   przykładami metod pracy z rodzinami „z ryzykiem krzywdzenia’.

Powrót na górę strony