Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Wszystkich Świętych na wielkopolskich drogach - apel drogówki

Data publikacji 27.10.2022

Okres „Wszystkich Świętych” to czas odwiedzania i porządkowania grobów. Niejednokrotnie przemierzamy wiele kilometrów, by odwiedzić groby naszych bliskich. W tym roku na wielkopolskich drogach nad bezpieczeństwem czuwać będzie prawie 6500 policjantów. Będą starali się upłynniać ruch, przede wszystkim w rejonach cmentarzy. Wszystkich kierowców prosimy o to, by stosowali się do poleceń policjantów. Zachowajcie rozsądek i rozwagę!

Wielkopolska policja szykuje się na intensywne działania w okresie „Wszystkich Świętych”. Większej liczby funkcjonariuszy spodziewać się można zarówno na drogach, jak i w okolicach cmentarzy.

Policjanci ruchu drogowego udzielać będą pomocy wszystkim uczestnikom ruchu
w bezpiecznym dotarciu w rejony cmentarzy. W razie potrzeby podejmą ręczną regulację ruchu. Przypominamy, że zgodnie z przepisami prawa, na skrzyżowaniu polecenia policjanta kierującego ruchem są najważniejsze! Wszyscy kierowcy są zobowiązani do wykonywania jego poleceń. Sygnały dawane przez kierującego ruchem są ważniejsze niż sygnalizacja świetlna i znaki drogowe.

Apelujemy o przestrzeganie wszystkich przepisów ruchu drogowego. Prosimy o ostrożność, koncentrację, zwracanie uwagi na pieszych i dostosowanie się do zmian wprowadzonych na ten świąteczny czas. Dla własnego bezpieczeństwa i spokoju, z wyprzedzeniem sprawdźmy zmiany organizacji ruchu w obrębie cmentarzy. Starajmy się unikać jazdy na pamięć. Jeżeli to możliwe, skorzystajmy z komunikacji miejskiej.

Ponadto kierowcy powinni być przygotowani na kontrole techniczne pojazdów, kontrole prędkości oraz kontrole stanu trzeźwości. Nie pozwalajmy osobom po alkoholu siadać za kierownicę!

Przypominamy również o obowiązku poruszania się pieszo po zmroku poza obszarem zabudowanym z elementami odblaskowymi. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania również w innych, nieoświetlonych miejscach.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy również od nas samych.

Izabela Czerwińska/MŚ

 

Powrót na górę strony