Aktualności

Leszno - Kradli katalizatory od aut, w tym od karetki pogotowia ratunkowego

Data publikacji 20.05.2022

W ostatnim czasie policjanci zatrzymali trzy osoby mające związek z kradzieżami katalizatorów w regionie leszczyńskim. Dwóch z nich skradło układ wydechowy od karetki pogotowia ratunkowego. Grozi im do 5 lat więzienia.

Leszczyńscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Święciechowa, który na początku kwietnia br. wyciął, a następnie ukradł katalizator od samochodu dostawczego marki Fiat Ducato. Auto było zaparkowane w centrum Święciechowy. Wartość skradzionego mienia została wstępnie wyceniona na kwotę 4 tysięcy złotych.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, przyznał się do jej popełnienia.

Niedługo potem policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby mające związek z podobnym przestępstwem. 32-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego i 45-latek z powiatu polkowickiego zostali zatrzymani w swoich domach. Byli sprawcami kradzieży dokonanej na początku marca br. Wtedy z karetki pogotowia ratunkowego zaparkowanej na leszczyńskim lotnisku mężczyźni skradli katalizator warty 1500 złotych. Po ogłoszeniu przez śledczych zarzutów kradzieży obaj przyznali się do popełnienia tego czynu.

Wszystkie osoby w przeszłości były notowane za podobne przestępstwa. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

Monika Żymełka/MŚ

Powrót na górę strony