Chodzież – Policjanci zatrzymali złodzieja i dwóch włamywaczy - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Chodzież – Policjanci zatrzymali złodzieja i dwóch włamywaczy

Data publikacji 30.03.2021

Kryminalni z chodzieskiej komendy wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Margoninie zatrzymali trzech mężczyzn. W ostatnim czasie sprawcy dopuścili się szeregu przestępstw na terenie powiatu chodzieskiego. Za wejście w konflikt z prawem grozi im surowa kara.

Komenda Powiatowej Policji w Chodzieży w ostatnim czasie otrzymywała zgłoszenia związane z włamaniami oraz kradzieżami na terenie powiatu. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem tych spraw, ustalili kim są przestępcy.

Trzech mężczyzn w wieku od 25  do 29 lat zostało zatrzymanych. 25-latek usłyszał trzy zarzuty kradzieży z włamaniem do domków letniskowych w gminie Margonin, jeden zarzut związany był z kradzieżą na terenie gminy Szamocin. Jak ustalili śledczy mężczyzna nie działał sam. 29-latkowi postawiono 3 zarzuty kradzieży z włamaniem, działając wspólnie i w porozumieniu z 25-latkiem. Ostatni z nich, także 25-latek, usłyszał zarzut kradzieży.

Łupem przestępców padły między innymi: sprzęt wędkarski, sprzęt RTV, wiatrówki, pompy, koła aluminiowe, piły, wiertarko-wkrętarki oraz silniki. Łączne straty to kwota blisko 22 tysięcy złotych.

Policjanci odzyskali znaczną część skradzionych przedmiotów, które w najbliższym czasie wrócą do prawowitych właścicieli.

Śledczy w tej sprawie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zatrzymanym, w zależności od przewinienia, uzupełnione będą zarzuty o kolejne czyny dotyczące włamań do domków letniskowych na terenie Próchnowa oraz Laskowa oraz kradzieży rowerów z prywatnych posesji w Ratajach.

Karolina Smardz-Dymek/IL

  • Skradzione przedmioty odzyskane przez policjantów
  • Skradzione przedmioty odzyskane przez policjantów
  • Sprawcy włamań i kradzieży zatrzymani przez policjantów z Chodzieży i Margonina