Patrycja WOJTAS - Ludzie i ich pasje - Policja Wielkopolska

Ludzie i ich pasje

Patrycja WOJTAS

St. sierż. Patrycja Wojtas przewodnik psa służbowego w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na słożbie od 2011 r.

Poza służbą Patrycja znajduje czas na swoją pasję – wędkarstwo, osiągając w tej nietypowej dla kobiet dyscyplinie, bardzo dobre wyniki. Od kilku lat kaliska policjantka jest czołową zawodniczką w kategorii kobiet w wędkarstwie spławikowym. Trenuje w klubie Leszcz Poznań, a jej trenerami są Przemysław Wojtas (tata) i Adam Przytuła.

Warto podkreślić, że Patrycja od 2003 r. uczestniczy w zawodach Grand Prix Polski, które wyłaniają Kadrę Narodową.

St. sierż. Patrycja Wojtas decyzją Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego została powołana do Polskiej Kadry Narodowej. Jak sama podkreśla, jej przepisem na sportowy sukces, jest trzymanie się ustalonej wcześniej taktyki. Ufa sta-rym sprawdzonym metodom, konsekwentne czekając na branie.

Policjantka jest 6-krotną członkinią Kadry Narodowej. Reprezentując nasz kraj brała udział w licznych zawodach m.in.

- Mistrzostwach Świata w wędkarstwie spławikowym kobiet we Włoszech 2011 r.,

- Mistrzostwach Świata w wędkarstwie spławikowym kobiet w Słowenii 2013 r.,

- Mistrzostwach Polski Kobiet w wędkarstwie spławikowym-Oświęcim 2016 (III miejsce w kl. generalnej i tytuł II Wicemistrzyni Polski),

- Cyklu zawodów Grand Prix Polski 2013 i 2016 (III miejsce w kl. indywidualnej).

St. sierż. Patrycja Wojtas w dniach 27-28 sierpnia br. wspólnie z czterema paniami z Gdańska, Katowic, Opola oraz Puław reprezentowała nasz kraj na międzynarodowych zawodach Mistrzostw Świata w Wędkarstwie Spławikowym. Miejscem zmagań wędkujących pań była miejscowość Merida w Hiszpanii. W zmaganiach wzięło udział*75 kobiet z 15 krajów świata. Drużynowo, polska reprezentacja stanęła na podium zdobywając I miejsce!

Funkcjonariuszka kocha również PSY. Należy do Polskiego Związku Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych.

Praca w Policji