Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Poznaj swoje prawa
Głuchoniemi
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Komunikaty dla kandydatów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Policjanci przejęli ostatniego z uczestników kradzieży 8 milionów złotych - wideo

  Grzegorz Ł. ostatni z uczestników „skoku stulecia” trafił do polskiego aresztu. Wytropiony wcześniej w Odessie przez „łowców głów” z Poznania trafił do ukraińskiego aresztu. Dzisiaj na przejściu granicznym w Medyce służby Ukrainy przekazały go policjantom z Rzeszowa.

 2. KWP – Ślubowanie nowo przyjętych policjantów i policjantek

  Uroczyste ślubowanie 67 nowo przyjętych funkcjonariuszy odbyło się dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Rekruci najpierw odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, a potem rozpoczną służbę w jednostkach Policji na terenie całej Wielkopolski.

 3. KWP – Bieg ognia i wody

  6 października strażacy i policjanci ścigali się na Torze Poznań w Przeźmierowie w ramach I Biegu ognia i wody. W ramach zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków PSP oraz I Mistrzostwa Wielkopolski Policji o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Spośród policjantów, dystans 10 kilometrów najszybciej pokonał sierż. sztab. Adrian Stempniak z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu.

 4. Poznań – Policjanci udaremnili przemyt towaru na ponad 1,5 mln złotych

  Kryminalni z poznańskiej Policji we współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie przywozili towar zza granicy i rozprowadzali w dalsze części Europy. Zatrzymani, handlowali papierosami, które nie miały wymaganych znaków akcyzowanych, a transport paczek odbywał się poza wszelkimi zgłoszeniami celnymi. Towar przewozili w specjalnie zbudowanych do tego celu kontenerach. Swoim postępowaniem spowodowali uszczuplenie skarbu Państwa na kwotę blisko 1,5 mln złotych.

 5. KWP – Policjanci z OPP gościli seniorów

  Centrum Inicjatyw Senioralnych w partnerstwie z poznańskimi instytucjami zrzeszającymi seniorów oraz Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, już po raz ósmy, zorganizowali imprezę pn. „Senioralni. Poznań”. Głównym celem przedsięwzięcia była aktywizacja osób starszych, ale też zwrócenie uwagi na fakt, jak liczną grupę stanowią poznańscy seniorzy i jak różnorodne mają zainteresowania.

 6. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 7. KWP - Sportowe sukcesy poznańskich policjantów

  Pierwszy weekend października br. obfitował w sukcesy sportowe policjantów Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu. Sierż. Bartosz Kołecki wywalczył tytuł Mistrza Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. Natomiast sierż. Tomasz Kuchowicz został srebrnym medalistą zawodów międzynarodowych w fitness plażowym mężczyzn. To już kolejne sukcesy poznańskich policjantów, którzy z powodzeniem łączą służbę i sportowe pasje.

 8. Piła - Główna nagroda w konkursie ogólnopolskim MSWiA „Aktywny senior to bezpieczny senior"

  Osoby starsze bardzo często są narażone na działania różnego rodzaju przestępców. W ramach polityki prosenioralnej MSWiA ogłosiło ogólnopolski konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”. Jego głównym celem było zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa seniorów oraz ich uaktywnienie w celu zadbania o własne bezpieczeństwo. Konkurs ogłoszony przez MSWiA polegał na stworzeniu krótkiego spotu filmowego i został skierowany do osób, które ukończyły 60 rok życia. Wygrał spot z udziałem pilskich policjantów i seniorów.

 9. Poznań – Policjanci ponownie proszą o pomoc w identyfikacji - video

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu poszukują mężczyzny, który może mieć związek z zabójstwem kobiety nad Wartą. Wszystkich, którzy rozpoznają osobę ze zdjęć, prosimy o kontakt z policjantami prowadzącymi sprawę. Szef poznańskiej Policji wyznaczył nagrodę za pomoc.

 10. KWP - KREWniacy prężnie działają

  12 pażdziernika br. wielkopolscy policjanci po raz kolejny oddali krew. 12 osób oddało najcenniejszy dar życia, który z pewnością uratuje życie potrzebującym. Zebrano prawie 5,4 litrów krwi. To kolejna akcja wielkopolskich „KREWniaków”. Tym razem zbiórka odbyła się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu.

Praca w Policji