Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
3Platforma Zakupowa
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Aids

Wideo

Najczęściej czytane

 1. Poznań - Policjanci pomogli 2,5 letniej dziewczynce

  Policjanci z Poznania wracając po służbie do domu, zauważyli na chodniku leżące dziecko. Okazało się, że nie oddycha. Natychmiast udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Na szczęście cała historia zakończyła się szczęśliwie.

 2. KWP - Uroczyste pożegnanie Dowódcy Plutonu odchodzącego na emeryturę

  Po 25 latach służby w mundurze, w całości spędzonych w Oddziale Prewencji Policji KWP w Poznaniu, na emeryturę odszedł asp. sztab. Maciej Hoffmann. W uroczystej zbiórce uczestniczyła kadra kierownicza OPP oraz policjanci 4 Kompanii.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. KWP - IX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH W PIŁCE HALOWEJ IM. PODKOM. ANDRZEJA STRUJA ZA NAMI

  W dniach 7-9 lutego br odbył się IX Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej im. podkom. Andrzeja Struja w Warszawie. Policjantki z Wielkopolski odniosły kolejny sukces i stanęły na podium. Po zaciętej walce zajęły 3 miejsce. Turniej zorganizowano po raz dziewiąty, a liczba uczestników stale rośnie. W tym roku rywalizowało 67 drużyn z 10 krajów, w tym 6 zespołów kobiecych. Na boiskach zobaczyć można było reprezentacje różnych formacji i instytucji z Polski oraz takich krajów jak: Białoruś, Grecja, Hiszpania, Łotwa, Mołdawia, Ukraina, Rosja, Rumunia i Wielka Brytania.

 5. Poznań - Napadli na bank i uciekli z zakładnikiem na poligon - FOTO

  W centrum Poznania doszło do napadu na bank z użyciem broni palnej. Napastnicy wzięli zakładników, a następnie uciekli na teren poligonu w Biedrusku, gdzie próbowali się ukryć. Tak przedstawiał się scenariusz ćwiczeń, w których udział wzięli policjanci Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Szkolenie odbyło się 20 lutego br. na terenie poligonu wojskowego w Biedrusku. Zajęcia zostały przygotowane przez Wydział Kadr i Szkolenia we współpracy z Wydziałem Dochodzeniowo - Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

 6. KWP - Podpisanie umowy na modernizację komendy w Lesznie

  Siedziba policjantów w Lesznie już niedługo będzie zmodernizowana, a funkcjonariusze będą mieli do swojej dyspozycji również strzelnicę i salę ćwiczeń. Umowa z wykonawcą – firmą Dutkowiak Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego - została dziś podpisana przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego, nadzorującego program modernizacji Policji w Wielkopolsce.

 7. Ostrów Wlkp. - Policjanci zatrzymali oszustki działające metodą "na policjanta"

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa metodą „na policjanta”. Kobiety podające się za policjantki, wchodziły do mieszkań pod pozorem przeszukania lub zabezpieczenia kart kredytowych, informując ich właścicieli, że mogą mieć oni związek z przestępstwem. Zatrzymane „fałszywe policjantki” usłyszały już zarzuty, za które grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 8. TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

  W poniedziałek (19 lutego 2018 r.) rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W wielu miejscach w całej Polsce będzie można uzyskać bezpłatną poradę prawną. Punkt pomocy dla poszkodowanych zostanie uruchomiony również w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Włączają się w nią sądy, prokuratury, Policja, prawnicze samorządy zawodowe oraz liczne organizacje pozarządowe.

 9. Oborniki - Policjantka po służbie uratowała ludzkie życie

  St. post. Barbara Strzępka z obornickiej Policji jest przykładem tego, że policjantem jest się zawsze nawet w czasie wolnym od służby. Dzięki jej natychmiastowej reakcji na zdarzenie drogowe i udzielonej pierwszej pomocy uratowane zostało życie potrąconego mężczyzny.

 10. Złotów - Zatrzymana z narkotykami

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie i Zespołu Kryminalnego Posterunku Policji w Lipce zatrzymali 22-letnią mieszkankę gminy Lipka, która w domu uprawiała nielegalnie konopie i posiadała susz roślinny. Zabezpieczono krzaki roślin konopi i ponad 1700 porcji marihuany. Właścicielka nielegalnego towaru odpowie przed Sądem.

Praca w Policji