Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
3Platforma Zakupowa
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Fundusze EU
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie

Najczęściej czytane

 1. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 2. Poznań - Uroczyste otwarcie Komisariatu Policji w Dopiewie

  Od 11 października br. policjanci jeszcze skutecznej będą troszczyć się o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Dopiewo. Wszystko za sprawą nowo otwartego Komisariatu Policji w Dopiewie, który został dziś uroczyście otwarty w obecności Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego, Wójta Gminy Dopiewo Adriana Napierały oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki.

 3. KWP - Jesienne Mistrzostwa Polski Policji w Maratonie w ramach „18 PKO Poznań Maraton”

  15 października 2017 r. w godzinach rannych, kilka tysięcy osób wystartowało w 18.PKO Poznań Maraton. Wśród nich liczna grupa policjantów i policjantek. Piękna jesienna aura sprzyjała wszystkim zawodnikom. W ramach tegorocznego biegu odbyły się tradycyjnie Jesienne Mistrzostwa Polski Policji w Maratonie. Całą imprezę zabezpieczali również funkcjonariusze, dbając aby zawody odbyły się bezpiecznie i bez żadnych zakłóceń.

 4. Kalisz - Teren pod budowę nowej komendy oficjalnie przekazany

  12 października br. o godz. 10:00 na terenie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przy ul. Augustyna Kordeckiego 36, firmie wykonującej prace oficjalnie przekazany został plac budowy. Klucze do obiektu w imieniu inwestora symbolicznie przekazał Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek, natomiast wykonawcę reprezentował Dyrektor Kontraktu Budimex S.A. - Tomasz Misiak.

 5. KWP – Bezpiecznie na sygnałach

  W ostatnim tygodniu września na terenie byłego lotniska w miejscowości Kąkolewo rozpoczął się cykl szkoleń dla funkcjonariuszy pod kątem prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych. Idea zajęć z doskonalenia zawodowego powstała z inicjatywy Komendy Głównej Policji, a przeprowadzana jest przez Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Całkowite zakończenie działań przewidziane jest na 30 czerwca 2018 roku.

 6. Leszno - Zamiast telefonu, kostka mydła

  Leszczyńscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o oszustwo. 21-latek z Leszna nadał przesyłkę, w której winien znajdować się markowy telefon komórkowy warty prawie 2 tysiące złotych, a tymczasem odbiorca znalazł w niej … mydło. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 7. Piła - Naczelnik Wydziału Kryminalnego po służbie odnalazł zaginionego chorego, starszego mężczyznę

  Naczelnik Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile podinsp. Sebastian Chabowski wracając w czasie wolnym z polowania na terenie powiatu złotowskiego, w środku lasu znalazł starszego, chorego na cukrzycę mężczyznę, którego zaginięcie kilka godzin wcześniej zgłosiła rodzina. Zdecydowane działania i natychmiastowa pomoc policjanta zapobiegły tragedii.

 8. KWP - Szkolenie policyjnych negocjatorów

  Kilkudziesięciu negocjatorów podnosiło swoje kwalifikacje podczas wspólnego spotkania . Funkcjonariusze z Wielkopolski oraz kilku innych województw szkolili swoje umiejętności, oraz podnosili wiedzę z zakresu negocjacji oraz psychologii. W spotkaniu uczestniczył p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, oraz Naczelnicy Wydziałów Sztab Policji w Poznaniu i Gorzowie Wlkp.

 9. Kalisz - Policjant jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego

  Kierowca fiata wsiadł za kierownicę, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymał go jadący na służbę asp. Mariusz Wódka z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Funkcjonariusz zabrał 49-latkowi kluczyki i powiadomił o sytuacji oficera dyżurnego. W związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości, mieszkańcowi powiatu wieluńskiego grozi 2 lata więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, na dłuższy czas.

 10. Nowy Tomyśl - Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji

  Policjanci z całej Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu uczestniczyli w niecodziennych działaniach. Wzięli udział w próbie pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Wynik mógł być tylko jeden…..powodzenie.

Praca w Policji