Policja Wielkopolska

Ważne informacje - 5 artykułów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"

  Poprawnie ustawione światła w samochodzie w okresie jesienno-zimowym mają ogromne znaczenie dla naszego wspólnego bezpieczeństwa!

 2. Piła - Policjant po służbie zatrzymał dilera

  Funkcjonariusz po służbie wspólnie z kolegą zatrzymał dilera narkotykowego. Podczas ujęcia mężczyzna przygotowywał narkotyki do dalszej sprzedaży. 24-latkowi z gminy Wyrzysk grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wspólnie z nim zatrzymano nieletniego, którego dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.

 3. KWP – Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Skorzystaj z poniższego wzoru!

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację pocztą tradycyjną lub mailem. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego doniesienia. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 4. Poznań - Narkotykowa plantacja w mieszkaniu

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zabezpieczyli u jednego z mieszkańców Plewisk krzewy konopi indyjskich i susz marihuany o szacunkowej wartości blisko 30 tys. złotych. Mężczyzna uprawiał narkotyki w profesjonalnych warunkach, w domowym zaciszu. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 5. Piła - Na terenie rodzinnej posesji przechowywał 700 litrów spirytusu

  Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą weszli na teren „dziupli”, w której przechowywano duże ilości spirytusu i tytoniu. W związku ze sprawą zatrzymano 49-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego. Jego działalność naraziła budżet państwa na stratę w wysokości ponad 90 tys. złotych. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 6. ZADBAJ O SIEBIE I INNYCH - SKORZYSTAJ Z APLIKACJI „KWARANTANNA DOMOWA”!

  To bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Dzięki niej można potwierdzić swoje miejsce pobytu. Ale to nie wszystko. Aplikacja pozwala na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki. Pamiętajmy, że z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest szybkie dotarcie do dużej ilości osób.

 7. KWP - Mistrz Polski w Wyścigach Samochodowych należy do policyjnej grupy SPEED

  Przemek Kaźmierczak służy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Należy do grupy SPEED. Policjant w tym roku został Mistrzem Polski w Wyścigach Samochodowych, starując w klasie 2 Dywizji Narodowej, jako kierowca teamu wyścigowego Devil-Cars Racing Team. Przemek jechał samochodem Suzuki Swift GTi.

 8. Interwencja w domu zakonnym przy ul. Wronieckiej w Poznaniu

  W związku z toczącą się dyskusją na portalach społecznościowych odnośnie przebiegu interwencji na terenie domu zakonnego Salezjanów, która została zarejestrowana a film zamieszczony w sieci, informujemy, że funkcjonariusze działali na miejscu w związku z otrzymanym zgłoszeniem od samych Salezjanów. Nadmieniamy, że nie było to pierwsze zgłoszenie, a na przestrzeni tylko kilku ostatnich miesięcy interwencji było co najmniej kilka.

 9. Kalisz - Podrobiona odzież zabezpieczona przez policjantów

  Policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zarzuty w tej sprawie usłyszała 41-letnia kobieta. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

 10. Konin - Kara za niestosowanie się do zasad kwarantanny

  34-letni mieszkaniec Konina podczas odbywania kwarantanny, postanowił nie odbierać od mundurowych telefonu oraz nie otwierać im drzwi. Każda osoba, która została objęta kwarantanną ma obowiązek pozostać w miejscu zamieszkania. Przepis nakłada również obowiązek odbierania telefonu od policjanta, który w ten sposób dokonuje kontroli. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie nałożył na mężczyznę karę w wysokości 5000 złotych, od której nie można się odwołać.