Policja Wielkopolska

1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
100 lecie KALENDARIUM
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Głuchoniemi
Poznaj swoje prawa
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Klub honorowych dawców
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw

Wideo

Najczęściej czytane

 1. Poznań – Pijany kierowca zatrzymany w pościgu – video

  Policjant poznańskiej drogówki zatrzymał w pościgu na motocyklu pijanego kierowcę, który łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, stwarzał realne zagrożenie na drodze. Rajdowiec „na podwójnym gazie” przez ponad 7 kilometrów uciekał z Tarnowa Podgórnego do miejscowości Kaźmierz, gdzie ostatecznie w jego zatrzymaniu pomogli obywatele. Całość interwencji mundurowy zarejestrował kamerą nasobną.

 2. Poznań - Niebiescy dzieciom

  W niedzielę pod poznańską Arenę przyszły tysiące ludzi na festyn zorganizowany przez Policję. Impreza odbyła się po raz osiemnasty. "Niebiescy dzieciom" zbierali pieniądze na rzecz Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

 3. KWP - Kynologiczne Mistrzostwa Polski - eliminacje wojewódzkie

  Od 11 do 13 czerwca policjanci – przewodnicy psów służbowych razem ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi rywalizowali w eliminacjach wojewódzkich Kynologicznych Mistrzostw Polski. W obecnej edycji startowały psy przeszkolone w wykrywaniu zapachu narkotyków i materiałów wybuchowych. Przewodnicy musieli wykazać się doskonałą wiedzą ale to nie wszystko.

 4. KWP/Poznań - W trosce o bezpieczeństwo dzieci nad wodą

  Dzieci ze szkół podstawowych z gminy Buk i Dopiewo są już gotowe na lato. Na plaży w Niepruszewie uczestniczyły w spotkaniu z policjantami, podczas którego dowiedziały się jak bezpiecznie spędzić wakacje. Pokaz sprzętu policyjnego i ratownictwa wodnego przeprowadzony przez policyjnych wodników, to tylko niektóre atrakcje tej wyjątkowej, plenerowej imprezy.

 5. KWP - Tramwajem wspólnie o bezpieczeństwie

  18 czerwca 2019 roku na ulice Poznania z zajezdni przy ul. Głogowskiej wyjechał specjalny tramwaj, którego pasażerami byli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, poznańscy uczniowie-wolontariusze z klubu “4min4life”, którzy po raz kolejny wspólnie zorganizowali akcję promującą bezpieczeństwo w trakcie wakacji, udzielanie pierwszej pomocy, a także życie wolne od narkotyków i dopalaczy.

 6. KWP - Zatrzymani za oszustwa podatkowe i wyłudzanie podatku VAT

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy współpracy z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu zatrzymali 5 osób podejrzanych między innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa podatkowe oraz wyłudzenia podatku VAT na kwotę ponad 12 milionów złotych. Zatrzymani to mieszkańcy Wielkopolski. Za tego typu przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 7. KWP - 3… 2… 1… Zero... Startujemy na wakacje!

  Zbliżający się okres wakacyjny to czas wyjazdów i podróży, który może wiązać się z różnymi zagrożeniami, a towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 8. KWP - Nagrodzeni za ogólnopolskie sukcesy

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zostali wyróżnieni i odznaczeni policjanci, którzy odnieśli sukcesy w ogólnopolskich zawodach dla policjantów. Podczas zawodów policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz z Komisariatu Wodnego w Poznaniu zajmowali czołowe miejsca. Funkcjonariusze otrzymali wyróżnienia, medale i odznaczenia.

 9. KWP - XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym

  Już 6 lipca br. na Jeiorze Kierskim odbędą się kolejne Mistrzostwa Policji w pływaniu długodystansowym, Siedemnasta edycja konkursu będzie uczczeniem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Policjanci, pracownicy Policji i emeryci chcący wziąć udział w zawodach mogą się zgłaszać drogą mailową do poczatku lipca br.

 10. KWP - Znamy najlepszych policjantów ruchu drogowego w Wielkopolsce!

  Najlepsi policjanci ruchu drogowego z całej Wielkopolski stanęli w szranki w finale na szczeblu wojewódzkim. Teraz zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca - mł. asp. Hubert Stelmaszyk z KPP w Kościanie oraz sierż. sztab. Dominik Mąka z KPP w Turku - będą reprezentować Wielkopolskę w Finale Krajowym XXXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.