Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie

Wideo

Najczęściej czytane

 1. Poznań – Sprawca pobicia z ulicy Krysiewicza zatrzymany - video

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o pobicie 21-latka i pozostawienie go na ulicy Krysiewicza w październiku 2017 roku.

 2. Poznań - Policyjne Mistrzostwa Polski w półmaratonie

  15 kwietnia br. ulicami Poznania przebiegli uczestnicy 11. PKO Poznań Półmaratonu. Jak co roku, wśród tysięcy biegaczy nie mogło zabraknąć reprezentacji stróżów prawa. Na linii startu stanęło 109 policjantów i policjantek z całego kraju. W ramach zawodów, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, rozegrano Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie. Ich zwycięzcą jak również całego półmaratonu został Szymon Kulka, policjant z Gorlic.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. KWP - Dzień bezpieczeństwa w Liceum Ogólnokształcącym nr XV

  16 kwietnia 2018 roku Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu w Liceum Ogólnokształcącym nr XV w Poznaniu w ramach projektu ,, Dwie strony sieci”, zorganizowała przedsięwzięcie edukacyjno-informacyjne w zakresie zagrożeń związanych z Internetem - „Dzień bezpieczeństwa”.

 5. Poznań – Atestacja policyjnych jeźdźców i koni

  Po raz kolejny policyjne Ogniwo Konne z Poznania wzorowo zdało atestację. Egzaminy trwały dwa dni i sprawdzały jeźdźców oraz ich konie w zakresie II stopnia atestu. Pozytywna ocena oznacza gotowość do służby w najbardziej niebezpiecznych warunkach. Na takie narażeni są policjanci zabezpieczający imprezy masowe.

 6. KWP – Posiadał narkotyki za milion złotych – trafił do aresztu - video

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zlikwidowali kolejną nielegalną plantację konopi. Zatrzymali mężczyznę podejrzanego o organizację przestępczego procederu oraz przechwycili prawie 24 kilogramy marihuany o czarnorynkowej wartości sięgającej blisko miliona złotych. Decyzją sądu 39-letni podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące.

 7. KWP - Liczył na anonimowość w Internecie

  Policjanci z Poznania pracowali nad sprawą osoby podejrzewanej o próbę sprzedaży w Internecie środków odurzających. Mężczyzna mimo tego, że próbował uniemożliwić identyfikację swoich danych, nie uniknął zatrzymania przez funkcjonariuszy. Trafił już do aresztu.

 8. KGP - JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU

  21 kwietnia 2018 roku odbyła się inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Jest to przedsięwzięcie powstałe z inicjatywy Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przy współudziale Żandarmerii Wojskowej, Wojskowej Akademii Technicznej, Służby Ochrony Państwa i Straży Granicznej. Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści i kierowcy samochodów Wasze życie i zdrowie oraz innych uczestników ruchu drogowego jest w Waszych rękach.

 9. Chodzież - Policjanci zabezpieczyli podrobione towary

  W ostatnim czasie kolejny raz policjanci z Chodzieży zabezpieczyli „podróbki”. Tym razem były to zestawy dziecięcych klocków. Towar znajdował się na półkach jednego z chodzieskich sklepów. Teraz policjanci prowadzą postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.

 10. KWP Bydgoszcz - Policjant zatrzymał po służbie pijanego motorowerzystę

  Policjantem jest się nawet w czasie wolnym od służby. Udowodnił to mundurowy z Wielkopolski, który będąc po służbie zareagował na jadącego tzw. wężykiem motorowerzystę. Jak się później okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Praca w Policji