Policja Wielkopolska

Rekrutacja do służby w Policji
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Fundusze EU
Komunikaty dla kandydatów
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Głuchoniemi
Poznaj swoje prawa
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Klub honorowych dawców
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
ANTYKORUPCJA

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Policjanci zatrzymali 3 osoby za posiadanie znacznej ilości narkotyków - video

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu zatrzymali 3 mężczyzn, przy których zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających. Dodatkowo w mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli również 2 sztuki broni i amunicję oraz ponad 120 tys. złotych. Wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 1 mln 300 tys. złotych.

 2. KWP - Kolejne zatrzymania i zarzuty w aferze mlecznej

  Policjanci z KWP w Poznaniu w porozumieniu z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu zatrzymali kolejne osoby zamieszane w aferę mleczną. Zarzuty usłyszało jedenaście kolejnych osób. Proceder polegał na rozcieńczaniu mleka wodą, zawyżaniu wskazań urządzeń pomiarowych i wyłudzaniu pieniędzy ze spółdzielni mleczarskiej.

 3. Leszno - Uroczyste powołanie na stanowiska zastępców komendanta

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka powierzył pełnienie obowiązków I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie podinsp. Sławomirowi Glapiakowi, natomiast Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie podinsp. Pawłowi Prałatowi. Rozkazy personalne wręczył insp. Krzysztof Nowak szef leszczyńskiej Policji.

 4. Poznań - Policjanci z Bydgoszczy i Poznania zatrzymali osoby do sprawy przestępstw samochodowych - VIDEO

  Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z poznańskimi policjantami zatrzymali dwie osoby zamieszane w przestępczość samochodową. Podejrzani zostali zatrzymani na terenie województwa wielkopolskiego. Funkcjonariusze odzyskali dwa skradzione pojazdy oraz części pochodzące ze skradzionych aut. 41 i 36-latek zostali aresztowani na trzy miesiące.

 5. KWP - Rusza kampania "Bezpiecznie nad morze" – trasy alternatywne

  Zachodniopomorskie wybrzeże to w okresie wakacyjnym miejsce wypoczynku dla wielu osób zarówno z kraju jak i z zagranicy. Zadaniem Policji naszego regionu w tym okresie jest zapewnienie bezpiecznego dotarcia do celu jak i powrotu do miejsca zamieszkania.

 6. KWP – Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Skorzystaj z poniższego wzoru!

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację pocztą tradycyjną lub mailem. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego doniesienia. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 7. KWP – Przewrócona żaglówka w Kiekrzu a bezpieczeństwo

  W ostatnich dniach mocno wieje. W powiecie poznańskim spowodowało to duży ruch jachtów na jeziorach. Im silniejszy wiatr, tym coraz więcej żeglarzy wypływa na szerokie wody. W takich warunkach pogodowych, przy rutynie i rozkojarzeniu załogi, wystarczy tylko chwila by doszło do wywrócenia żaglówki. Tak było 6 lipca br. na Jeziorze Kierskim. Sześcioosobowa załoga wpadła do wody. Na szczęście jezioro patrolowali policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.

 8. KWP Opole - Rozbita grupa przestępcza oszukująca metodą na policjanta - video

  Sześciu podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i liczne oszustwa na tzw. policjanta i prokuratora zostało zatrzymanych przez opolskich kryminalnych. Działania miały miejsce na terenie trzech województw, m.in. w Wielkopolsce. Grupa mogła oszukać nawet kilkadziesiąt starszych osób w całej Polsce na kilka milionów złotych. Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 175 tys. złotych w gotówce oraz biżuterię wartą blisko 200 tys. złotych. Mężczyźni w wieku od 20 do 40 lat muszą się liczyć z karą nawet 12 lat więzienia.

 9. Poznań - Rozpoznajesz tę osobę? Zadzwoń

  Policjanci ze Swarzędza poszukują mężczyznę, który jest podejrzewany o rozbój. Do zdarzenia doszło 3 czerwca br. w Kobylnicy. Został sporządzony portret pamięciowy domniemanego sprawcy. Osoby, które mogą pomóc w identyfikacji poszukiwanego, prosimy o kontakt z policjantami.

 10. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.