Policja Wielkopolska

0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Komunikaty dla kandydatów
Głuchoniemi
3Platforma Zakupowa
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Fundusze EU
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Klub honorowych dawców
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Aids

Najczęściej czytane

 1. KWP - Zlikwidowano seks korporację działającą na terenie jednej trzeciej kraju - video

  Policjanci z Poznania, we Wrocławiu i na terenie kilku innych województw zlikwidowali seksualną korporację. Była ona zarządzana przez zorganizowaną grupę przestępczą, na czele której stała kobieta. Zamknięta została również centrala telefoniczna zarządzająca seks zamówieniami na obszarze niemal 1/3 Polski. W związku z tą sprawą zatrzymanych zostało osiem osób.

 2. Śrem - Dzielnicowa po służbie zatrzymała złodzieja

  Sierż. Daria Góra z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w czasie wolnym od służby, będąc w markecie, zatrzymała złodzieja. Dzielnicowa wykazała się czujnością i pokazała, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Dzięki niej amator cudzego mienia odpowie za swój czyn przed sądem.

 3. KWP – Razem zrobiliśmy „Szpikową Paczkę”!

  Policjanci i pracownicy Policji, nie tylko z województwa wielkopolskiego, zaangażowali się w akcję charytatywną i zrobili „Szpikową Paczkę”. Wszystkie zebrane artykuły zostały dziś przekazane na ręce wolontariuszy Drużyny Szpiku.

 4. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. KWP – Podziękowania za wieloletnią służbę

  1 grudnia br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczystość, w trakcie której odchodzącym na emeryturę policjantom i pracownikom Policji podziękowano za wieloletnią, wzorową służbę.

 6. KWP – Kryształowe Gwiazdy zostały wręczone!

  „Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13. zostały dziś wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

 7. KWP - Kampania "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" - wykaz Stacji Kontroli Pojazdów

  Zapraszamy kierowców w dniach: 2.12, 9.12 i 16.12. br. – na ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów – gdzie będzie możliwość bezpłatnej kontroli oraz regulacji świateł.

 8. Poznań - Polowali na kierowców, wyłudzali odszkodowania

  Policjanci z Poznania zatrzymali członków stowarzyszenia deklarującego troskę o respektowanie prawa na drogach. Są podejrzani o „polowanie” na innych kierowców, doprowadzanie do kolizji drogowych i wyłudzenia odszkodowań. Za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzanie pieniędzy grozi im kara do 12 lat więzienia.

 9. Piła - Policjanci wręczali mikołajkowe odblaski

  W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”, 6 grudnia 2017 roku pilska komenda zrealizowała kolejne działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Dzień odblasków” zainicjowanego przez polską Policję było zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

 10. KWP - Afera mieszkaniowa bis

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 5 osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przejmowaniem nieruchomości. Wyłudzili mieszkania, domy i grunty o wartości kilku milionów złotych. Wśród zatrzymanych jest mężczyzna przeciwko któremu aktualnie w sądzie w Poznaniu toczy się proces w tzw. aferze mieszkaniowej z 2010 roku.

Praca w Policji