KWP – BEZPIECZNE WAKACJE – na rowerze i motorze - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – BEZPIECZNE WAKACJE – na rowerze i motorze

rowerekRowerzyści, motorowerzyści i motocykliści w dużej mierze mogą samo zadbać o własne bezpieczeństwo. Kaski ochronne i kamizelki odblaskowe w znacznym stopniu przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka wypadku czy urazu. Najważniejsze jednak, by kierowcy samochodów traktowali zwolenników dwóch kółek jak partnerów na drodze – darzyli się wzajemnym szacunkiem.


Przykładem na właściwe pojmowanie dbałości o własne bezpieczeństwo są rowerzyści, którzy coraz częściej poza prawidłowym oświetleniem roweru jeżdżą w kamizelkach odblaskowych. W kamizelkach odblaskowych jeżdżą również motocykliści – nawet ci stowarzyszeni w klubach motorowych – to pokazuje że ludzie ci, często mylnie nazywani „samobójcami”,  dbają o własne bezpieczeństwo i w tej materii mogą być wzorcem dla pieszych.

MOTOCYKL

Motocyklisto, motorowerzysto zastanów się: czy kask to 100 procent gwarancji na przeżycie ? Na ile kombinezon, skórzana kurtka, czy też inny strój zwiększa Twoje szanse na przeżycie w razie wypadku? Motocykliści i kierowcy samochodów muszą być partnerami na drodze, a bilans śmierci na pewno będzie mniejszy.

Warto przywołać hasło:
KIEROWCO ! – MOTOCYKLE I ROWERY SĄ WSZĘDZIE.