Bezpiecznym być we Wszystkich Świętych - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Bezpiecznym być we Wszystkich Świętych

Data publikacji 31.10.2017

Tradycyjnie dzień „Wszystkich Świętych” oraz dni je poprzedzające jak pokazuje praktyka policyjna, charakteryzują się dużymi przemieszczeniami ludności. W okolicach cmentarzy powstają place do parkowania pojazdów, zostają wprowadzane zmiany w organizacji ruchu.

Może to sprzyjać występowaniu zagrożeń skierowanych przeciwko mieniu oraz utrudnień w komunikacji. Dlatego też Wielkopolska Policja w tych dniach podejmuje wzmożone działania ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie przestępstw popełnianych w okolicach cmentarzy na dworcach i w środkach masowej komunikacji, zwłaszcza w komunikacji miejskiej. W tych dniach możemy spodziewać się znacznie większej liczby patroli policjantów umundurowanych jak i służby kryminalnej.

Wielkopolska Policja apeluje do społeczeństwa aby zabezpieczać swoje mienie. Wyjeżdżając poinformujmy o tym sąsiadów, prosząc o zainteresowanie się naszym mieszkaniem lub domem. Parkując pojazdy nie zostawiajmy w nich wartościowych przedmiotów na widoku. Jeśli mamy taką możliwość jedźmy na cmentarz tramwajem lub autobusem. Pamiętajmy, że wszelkiego rodzaju urządzenia zabezpieczające stanowią ograniczenie dla inicjatywy złodzieja.

Kradzież kieszonkowa jest często prowokowana przez zachowanie potencjalnej ofiary. Łatwiej złodziejowi okraść osobę zamyśloną, niezwracającą uwagi na otoczenie. Zatłoczone środki komunikacji, duże skupiska ludzi na cmentarzach dają ogromne możliwości działania kieszonkowcom dlatego:

-zwracajmy uwagę na nasze torby, portfele;

-zabierajmy tylko tyle gotówki ile zamierzamy wydać;

-płacąc za towar nie pokazujmy zawartości portfela.

 

Jesteś świadkiem zagrożenia bezpieczeństwa nie obawiaj się interweniować! Dzwoń na numery alarmowe 997 i  112!