Aktualności

Koło - Konferencja pt. "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży"

konferencja 3" Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – zagrożenia, diagnoza, profilaktyka" to temat konferencji, której głównym organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Kole.

14 listopada br. w Ratuszu Miejskim odbyła się konferencja zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Kole wspólnie z Departamentem Ochrony Zdrowia i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Urzędem Miejskim w Kole.

Uczestników spotkania powitał Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Wiesław Grzegorczyk oraz Burmistrz Miasta Koła Pan Mieczysław Drożdżewski. W swoim przemówieniu Komendant Powiatowy podkreślił, że współpraca lokalnych instytucji na gruncie przeciwdziałania uzależnieniom wśród młodzieży ma ogromne znaczenie w odniesieniu do naszego powiatu, a konferencja stwarza możliwości do zdobywania nowych umiejętności oraz do dyskusji na wskazany temat w gronie przedstawicieli różnych instytucji na co dzień zajmujących się pracą z dziećmi i młodzieżą. Burmistrz Miasta Koła podkreślił natomiast, że przeciwdziałanie uzależnieniom wśród młodzieży to temat szczególnie ważny, z tego względu policyjna inicjatywa uzyskała jego poparcie i co ważne Pan Burmistrz wyraził chęć dalszej współpracy.

konferencja

Głównymi aspektami poruszanymi podczas konferencji były zagadnienia związane z uzależnieniami młodzieży od alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Współpraca lokalnych instytucji na gruncie przeciwdziałania wszelkim uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży jest szczególnie ważna w procesie kształtowania postawa młodego człowieka. Z tego względu do udziału w konferencji zaproszeni zostali pracownicy MOPiPR w Kole, pedagodzy szkolni, kuratorzy oraz policjanci i dzielnicowi powiatu kolskiego.

konferencja 3

Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładów dr Teresy Kobrzyńskiej oraz dr Katarzyny Właśniak z Wielkopolskiej Fundacji ETOH na tematy związane z uzależnieniem młodych ludzi od narkotyków i alkoholu, najczęściej zażywanymi substancjami. Oddziaływaniem tych środków na organizm oraz przede wszystkim z poziomami współczesnej profilaktyki i metodami rozwiązywania problemów uzależnień, procedury postępowania nauczycieli w sytuacjach kryzysowych w szkole oraz stosowaniem testów narkotykowych.

Konferencja była także okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń, co z pewnością pozwoli nie tylko poszerzyć posiadaną wiedzę osób biorących udział w spotkaniu, ale także umożliwi wykorzystanie ich w dalszej pracy.

Powrót na górę strony