Nowy Tomyśl - To była fajna nagroda - Aktywność i inicjatywy - Policja Wielkopolska

Aktywność i inicjatywy

Nowy Tomyśl - To była fajna nagroda

IMG 8043 KopiowanieKarolina Rzepecka – uczennica klasy o profilu mundurowym z Liceum w Nowym Tomyślu miała okazję uczestniczyć w codziennej służbie policjantów z tamtejszej komendy.  Wczoraj, choć na krótko, zasiadła także w fotelu komendanta  mł. insp.  Wojciecha Kolasińskiego.  Ta wizyta była wyróżnieniem dla dziewczyny za  uzyskanie najwyższej średniej  ocen na koniec roku szkolnego.

Uczennica klasy 2 piastowanie swojego nowego stanowiska rozpoczęła w gabinecie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu, gdzie wspólnie z naczelnikami poszczególnych wydziałów uczestniczyła w codziennej porannej odprawie służbowej.
Kolejnym etapem tego wyjątkowego dnia był fascynujący pokaz umiejętności policyjnego psa służbowego.  Labrador dzięki niezwykłemu węchowi bez najmniejszego problemu wykrył uprzednio schowaną paczkę z substancją. Duże zainteresowanie u nastolatki wzbudziła przejażdżka nieoznakowanym wideo rejestratorem. Na wspólnym wyjeździe Karolina miała okazję zobaczyć, na czym polega służba patrolowa na drogach naszego powiatu i jak dokonuje się kontroli drogowej z wykorzystaniem video rejestratora. Poza tym laureatka spotkała się z funkcjonariuszami nowotomyskiej Straży Miejskiej, którzy od zaplecza zapoznali ją z funkcjonowaniem fotoradarów i opowiedzieli o swojej pracy.
Ostatnim punktem dnia nowej Pani Komendant była wizyta w jednostce Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu. Dzięki uprzejmości Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej miała ona okazję zwiedzić całą siedzibę nowotomyskiej Straży Pożarnej. Poznała jak wygląda codzienna praca strażaków i jak spędzają czas wolny pomiędzy akcjami ratującymi ludzkie życie.  Spotkała się także z Zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, od którego usłyszała gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów.  Jednodniowa Dziewczyna  już na zakończenie wizyty w komendzie stwierdziła, że warto było się przyłożyć do nauki, ponieważ dało jej to możliwość bliższego zapoznania się z pracą policjantów. Stwierdziła, że zupełnie inaczej sobie ją wyobrażała i  będzie inaczej patrzeć na wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem Policji jak i zadaniami wykonywanymi przez policjantów.  Zapewniła Komendanta,  że i w przyszłym roku zrobi wszystko by osiągnąć najlepszy wyniki w nauce, co pozwoli by kolejny raz zasiąść w komendanta fotelu a w przyszłości podjąć prace w Policji.