Piła - Narkotest wskazał na marihuanę - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Piła - Narkotest wskazał na marihuanę

Data publikacji 13.01.2021

Podczas kontroli pojazdu policjanci z Piły zatrzymali kierowcę, który posiadał środki odurzające i był pod ich wpływem. Za przestępstwo narkotykowe odpowie również pasażer pojazdu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

11 stycznia br. podczas wieczornego patrolu w rejonie ogrodów działkowych policjanci zauważyli pojazd marki Opel, który zatrzymali na wysokości ul. Paderewskiego. Znajdujący się w środku kierowca oraz pasażer byli widocznie zaniepokojeni faktem kontroli drogowej. Powodem była z pewnością charakterystyczna woń marihuany, która wydobywała się z pojazdu.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego znaleźli przy kierowcy niewielką ilość narkotyków. Sprawdzili je przy wykorzystaniu narkotestera, które wskazało, że 23-letni kierujący jest pod wpływem marihuany. 25-letni pasażer przyznał się, że posiada środki odurzające. Foliowy zwitek z suszem przekazany mundurowym okazał się marihuaną. Mężczyźni zostali zatrzymani, a od kierowcy dodatkowo pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jędrzej Panglisz/MŚ