Grodzisk Wlkp. - Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Grodzisk Wlkp. - Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

Data publikacji 15.10.2020

Grodziscy policjanci zatrzymali łącznie czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na terenie powiatu grodziskiego. W toku prowadzonego śledztwa okazało się, że to nie był ich jedyny czyn przestępczy. 30, 27, 24 i 21-latkowie siłą i pod groźbą przemocy okradali swoje ofiary. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego i zastosował wobec czwórki sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w godzinach późno wieczornych 16 września 2020 roku w miejscowości Konojad w gminie Kamieniec. Tam młodzi mężczyźni zajechali drogę kierowcy pojazdu osobowego marki Renault Trafic. Otworzyli drzwi od strony kierowcy i zażądali pieniędzy. Kiedy kierowca odmówił ci zaczęli plądrować samochód. Sprawcy ukradli między innymi CB radio oraz specjalistyczne przyrządy pomiarowe. Uciekli, jednakże osobie poszkodowanej udało się zapamiętać wiele cennych szczegółów, które jak się okazało w późniejszym czasie były one bardzo pomocne grodziskim funkcjonariuszom.

Krótko od tego zdarzenia policjanci ustalili i zatrzymali dwóch sprawców. 27 i 30-latek to mieszkańcy powiatu grodziskiego. Przedstawiony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Dalsze działania grodziskich stróżów prawa zmierzały do zatrzymania kolejnych dwóch mężczyzn zamieszanych w tej sprawie. Okazali się nimi 24-letni mieszkaniec gminy Czempiń oraz 21-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego.

W toku przeprowadzonych czynności okazało się, że na rozboju w Konojadzie się nie skończyło. Podobnego przestępstwa mężczyźni dokonali w Stęszewie, a jeszcze później w Grodzisku Wielkopolskim.

15 października br. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował środek zapobiegawczy wobec kolejnych dwóch sprawców rozboju w postaci tymczasowego aresztu.

Za przestępstwo rozboju z art. 280 §1 KK grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Kamil Sikorski/PG