Aktualności

KWP - Od soboty na terenie całego kraju obowiązują zasady żółtej strefy

Data publikacji 09.10.2020

W związku z informacją Ministra Zdrowia o objęciu terenu całego kraju żółtą strefą, z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej, policjanci apelują o rozwagę w kontaktach z innymi osobami i przypominają o obowiązku przestrzegania dotychczasowych i dodatkowych obostrzeń.

Teren całego kraju od 10 października zostaje objęty żółtą strefą. W związku z tym policjanci przypominają o obowiązku przestrzegania dotychczasowych i dodatkowych obostrzeń, które będą obowiązywać od jutra. W Wielkopolsce powiaty: krotoszyński, rawicki, wolsztyński i międzychodzki są objęte czerwoną strefą.

Policjanci nadal będą uświadamiać jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia będą reagować, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób.

W związku z tym policjanci przypominają o obowiązku przestrzegania dotychczasowych i dodatkowych obostrzeń, które będą obowiązywać od jutra.

Co oznacza żółta i czerwona strefa? Sprawdź jakie obostrzenia będą obowiązywać.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow