Środa Wlkp. - Zatrzymani za włamanie - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Środa Wlkp. - Zatrzymani za włamanie

Dwóm mieszkańcom Środy grozi więzienie za kradzież z włamaniem. Mężczyźni okradli dom w budowie ze wszystkiego co się w nim znajdowało. Zaledwie kilka dni po przestępstwie, policjanci ustalili ich tożsamość, zatrzymali i postawili zarzuty. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Domy w budowie bywają intratnym kąskiem dla złodziei. Nikt w nich jeszcze nie mieszka, rzadko bywają na tym etapie inwestycji wyposażone w alarm, a wnętrze nowego lokalu może zawierać sporo wartościowych przedmiotów.

Taki też przesłankami kierowało się dwóch młodych mężczyzn, którzy z początkiem września włamali się do jednego z budowanych domów niedaleko Środy. Ich łupem padło wszystko co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Prócz nowych grzejników, baterii łazienkowych nie pogardzili też pralką, odkurzaczem czy drabiną.

Właścicielka domu zaraz po zauważeniu strat zawiadomiła policjantów. Służby kryminalne zebrały sporo materiału dowodowego, co pozwoliło kilka dni później zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy dokonali przestępstwa.

27 i 35-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo prawo przewiduje do 10 lat więzienia. O karze zadecyduje sąd.

 

 

Edyta Kwietniewska/PG